KONTAKT  |    _eng _sk

Najkrajšia bola sučka yorkshirského teriéra s ozdobou na ofinke
           Pridané: 06.07.2009
Autor: Kristína ZÁTHURECZKÁ
Kategória: 27/2009

Park v Barci prilákal cez víkend na výstavu psov tisíce návštevníkov

Uplynulá nedeľa patrila v barčianskom parku psíkom. Kam ste sa pozreli, všade najrôznejšie plemená. Od veľkých psov po malé, od čiernych po biele. A čo bolo zaujímavé? Psy sa správali ako keby absolvovali akadémiu psa- džentlmena. Boli vo svojich kotercoch, alebo na vôdzkach a neprejavovali žiadne známky neposlušnosti. Bude to tým, že sa im ich páni a paničky venujú každý deň a od malička ich cvičia. V bežnom parku naozaj neuvidíte veľkého boxera, ktorý pokojne drží hlavu, na nej má piškótu a až na povel hlavou zavrtí a celý šťastný piškótu schrúme. Prekvapením nebolo vidieť ani psíkov, ktorí sa na svojich pánov až neuveriteľne podobali. Že vraj to tak po dlhoročnom spolužití býva. Ako v manželstve.

Výstava prilákala do Barce obdivovateľov štvornohých tvorov už po šiesty raz. Tento rok prišlo približne päť tisíc návštevníkov. Prihlásilo sa bezmála 1 100 vystavovateľov, ktorí súťažili vo viacerých disciplínach. Núdza nebola ani o zahraničných krásavcov z Česka, Poľska, Maďarska, Litvy, Rakúska a Nemecka. Medaily sa ušli mnohým - najkrajšiemu psovi, šteňaťu, veteránovi a ďalším. Okrem medailí sa víťazi potešili aj obľúbeným maškrtám.

Za najkrajšieho psíka vyhlásili sučku yorkshirského teriéra. Možno to bolo aj parádnou zlatou gumičkou, ktorou mala zopnutú "ofinku". Jej panička z Ostravy mala vždy poruke kefu, ktorou malú výherkyňu prečesávala. Videli sme aj rodinku psov husky, dvoch s medailami sa prechádzajúcich weimarských stavačov a maďarskú vyžlu Lolu, ktorá sa v rámci letnej nedele rozhodla schladiť v miestnom jazierku.

Mnohým prítomným sa z vrecka iste rozkotúľalo aj pár mincí, keďže v areáli parku si bolo možné kúpiť množstvo psích dobrôt, ležadiel a hračiek. Veď kto by odolal úprimnému psiemu pohľadu, ešte keď sa váš miláčik oblizuje jazýčkom, vrtí chvostom a už vopred podáva labku.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu