KONTAKT  |    _eng _sk

Najväčší záujem o duálne vzdelávanie
           Pridané: 14.02.2019
Autor: -c-
Kategória: Študenti

Stredná odborná škola Košice – Šaca otvorila svoje brány verejnosti

„Bola to dobrá voľba,“ tvrdia svorne maturanti Vladislav Vavrák a Marek Čižmár majúc na mysli svoje a určite aj rodičovské rozhodnutie spred štyroch rokov, keď si spomedzi širokej ponuky stredných odborných škôl vybrali práve tú šačiansku. Čochvíľa tu zložia skúšku dospelosti a svet im otvorí veľké možnosti. Záleží len na nich, ako ich využijú. I na tom, či sa napokon rozhodnú spojiť svoju budúcu profesionálnu kariéru so železiarňami,  kde v ostatnom čase strávili na prevádzkovej praxi kopu času. Vravia, že skúsenosti, ktoré vo fabrike zatiaľ nadobudli, stoja za to. Vo štvrtok 7. februára 2019, keď partnerská Stredná odborná škola v Košiciach – Šaci, ktorá vychovala pre potreby huty od čias svojej existencie už tisícky hutníkov, operátorov, zámočníkov, elektrikárov, mechanikov, či elektrotechnikov, otvorila svoje dvere dokorán, patrili aj oni k sprievodcom dávajúcim vedieť všetko podstatné o tom, čo na budúcich  študentov v Šaci čaká. Napokon, aj o možnom uplatnení v košickej „juesstilke“ v budúcnosti, samozrejme, po úspešnom ukončení štúdia sa mohli deviataci, ktorí sem prichádzali odpoludnia i poobede z okolitých základných škôl hromadne v autobusoch, ale aj spolu s rodičmi, dozvedieť omnoho viac aj od zástupcov fabriky. A ak sa hneď rozhodli  zapojiť do programu duálneho vzdelávania, na ktorom participuje škola s hutou, dostali všetky potrebné informácie z prvej ruky.

„V škole bolo živo až do neskorých popoludňajších hodín,“ potvrdil konzultant útvaru Nábor a výber Dušan Malindžák. „Prišli sami i s deťmi aj naši kolegovia z fabriky, ďalšiu skupinu tvorili rodičia z radov zamestnancov dodávateľských firiem, ale aj bývalí žiaci školy, ktorí prišli už so svojimi synmi. Pri prezentácii U. S. Steel Košice sa zaujímali hlavne o možnosti duálneho vzdelávania a ako sa správne prihlásiť.  Najčastejšia otázka?  Ktorý odbor na tejto škole by ste mi najviac odporúčali? Alebo: V ktorých prevádzkach U. S. Steel Košice  si nájde uplatnenie absolvent toho či onoho odboru? Ale, samozrejme, pýtali sa aj na štipendium. Myslím, že sa škola návštevníkom páčila. V skupinkách, v sprievode starších žiakov prešli postupne  všetky odborné i počítačové učebne, dielne, priestory Centra odborného vzdelávania i športové zariadenia.“

Tohtoročný prvý deň otvorených dverí Strednej odbornej školy v Košiciach – Šaci, ktorý navštívilo približne dvesto žiakov a ich rodičov, zatraktívnilo aj bezplatné darcovstvo krvi v pojazdnej transfúznej stanici. Pustiť žilou si nechali tak pedagógovia, ako aj študenti.                 

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok