KONTAKT  |    _eng _sk

Naše peniaze boli použité na dobrú vec
           Pridané: 13.02.2006
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 06/2006

Nadácia U. S. Steel Košice podporuje zdravotníctvo, humanitu a vzdelávanie už štvrtý rok

Už štvrtý rok podporuje Nadácia U. S. Steel Košice, ktorú založila spoločnosť U. S. Steel Košice koncom roka 2002, košický región v oblasti zdravotníctva, humanity a vzdelávania. Od samého začiatku to robí otvoreným a transparentným spôsobom. Od čias svojho vzniku už pomohla mnohým inštitúciám, ale aj konkrétnym ľuďom, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii. A pomáha ďalej. Môže tak konať aj vďaka zamestnancom spoločnosti, ktorí v roku 2004 po prvýkrát a potom aj vlani poukázali na jej účet sumu zodpovedajúcu dvom percentám zaplatenej dane z príjmov fyzických osôb.

K sume 5 254 880 korún, ktorú v minulom roku poukázala na účet nadácie spoločnosť U. S. Steel Košice, pridali košickí hutníci ďalších 987 076 korún. Finančné prostriedky z týchto dvoch zdrojov, vo výške 3 335 735 boli venované na zakúpenie zdravotníckych prístrojov, ktoré budú slúžiť na preventívne a odborné vyšetrenie nás všetkých - zamestnancov U. S. Steel Košice, ich rodinných príslušníkov, ako aj obyvateľov Košíc a východoslovenského regiónu. V Klinike ortopédie a traumatológie pohybového ústrojenstva Fakultnej nemocnice Luisa Pasteura v Košiciach pomôže nový ultrazvuk včas odhaľovať poruchy bedrového kĺbu našich najmenších, nový moderný prístroj v zdravotníckom zariadení Mikrochirurgia oka zasa definitívne stanoviť závažnú očnú diagnózu - glaukóm. V šačianskej nemocnici pomôže zjednodušiť náročné chirurgické výkony pri zložitých operáciách žlčových ciest mechanický lithotriptor, ventilačno-anesteziologický prístroj mimoriadne poslúži lekárom pri záchrane pacientov v ťažkom zdravotnom stave, po úraze alebo v ohrození života priamo v priestoroch centrálneho príjmu.

Naše peniaze išli na dobrú vec. Už len niekoľko týždňov nám ostáva na rozhodnutie, ktorému oprávnenému subjektu darujeme dve percentá zo zaplatenej dane za rok 2005. Pomôžme sebe, svojim blízkym i ľuďom, ktorí to potrebujú, aj tentoraz.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu