Vyhľadávanie:

Náučný chodník Ťahanovským lesom

Náučný chodník Ťahanovským lesom

Tip na víkend

Dnešná vychádzka sa nám naskytá opäť vďaka chvályhodnej aktivite Mestských lesov, ktoré v lesoparku pripravujú pre obyvateľov mesta vzdelávacie a oddychové zóny. Mimoriadne sa hodí napríklad na nedeľné predpoludnie, keď nás mráz alebo sychravé počasie nepustí na dlhšie vychádzky do lesa.

K začiatku náučného chodníka sa dostaneme od zastávky MHD Hanojská chodníkom, ktorý zľava obchádza areál dolnej vodárne. Prvá informačná tabuľa sa nachádza na mieste, kde modrá cyklotrasa odbočuje doľava do lesa a odtiaľ pokračuje aj zeleno-biela značka náučného chodníka.

Na príjemnej prechádzke dlhej asi 2,5 km sa na ôsmich informačných paneloch zoznámime s funkciami lesa a naučíme sa rozoznať dub, buk a hrab aj podľa kôry. Prechádzame okolo pozostatkov strelnice. V lese je veľa drobných romantických jazierok a mokradí. Popri chodníku sú lavičky, posedenia a aj ohniská. Pri piatej zastávke venovanej kvetom a živočíchom sa cyklotrasa oddeľuje a odbočuje doľava. My pokračujeme doprava miernym stúpaním. O chvíľu nás upúta po pravej strane zaujímavý kamenný objekt. Ako si prečítame na nasledovnej tabuli, je to pravdepodobne Zmierovací kríž – má odlomené jedno rameno, je naklonený dopredu s ťažko rozoznateľným reliéfom meča. Z textu sa dozvieme veľa zaujímavého aj z histórie tejto oblasti. Miernym klesaním sa okolo hornej vodárne dostaneme opäť na asfaltovú cestu, na ktorej sme začínali.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...