KONTAKT  |    _eng _sk

Návrat s dvoma zlatými
           Pridané: 07.11.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 45/2005

Úspešná bilancia nohejbalistov Slovenska na ME v rumunskej Oradei

Nie je nič zvláštne vidieť nohejbalistov DPMK Košice hrať nielen najvyššiu slovenskú súťaž, ale aj na medzinárodných turnajoch v dresoch s logom U. S. Steel Košice. Naša spoločnosť okrem iných športov v Košiciach sponzorsky výrazne podporuje aj nohejbalistov, ktorí sa za túto podporu každoročne odvďačujú ziskom majstrovských titulov i najcennejších medailí z domácich, európskych či svetových nohejbalových podujatí. Košičania už roky patria k najlepším na Slovensku a tvoria aj základ slovenskej reprezentácie.

Tréner DPMK Košice Jaroslav Žigala je závoreň aj trénerom nohejbalistov Slovenska, ktorí dosiahli pred týždňom v rumunskom meste Oradea na majstrovstvách Európy fantastický výkon. Získali päť medailí a potvrdili, že v tomto športe patria k absolútnej svetovej špičke. Tréner J. Žigala nám k tomuto úspechu Slovákov povedal: "Naším cieľom bolo získať aspoň jednu zlatú medailu, no so ziskom dvoch zlatých, jednej striebornej a dvoch bronzových medailí sme sa stali najúspešnejšou krajinou starého kontinentu. Zopakovali sme tak svoje postavenie lídra z vlaňajších majstrovstiev sveta v českom Prostějove, kde sme získali dve zlaté, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Dva najcennejšie kovy získali moji zverenci v hre dvojíc i trojíc. V dvojiciach boli bratia Martin a Patrik Perunovci spolu s Jánom Brutovským absolútnymi suverénmi, keď v súťaži nestratili ani jeden set. Vo finále zdolali tradičných rivalov z Česka 2:0 na sety a oplatili im tak prehru z MS 2004. V kategórii trojíc hrali bratia Perunovci s Brutovským, ale v tíme boli aj Richard Makara, hráč Šacungu Praha a ďalší hráč DPMK Štefan Forrai. Vo finále si poradili s domácim Rumunskom 2:0 na sety. V súťaži jednotlivcov sme boli zásluhou Tomčišáka z Humenného vo finále, keď náš reprezentant podľahol Bubniakovi z Českej republiky 0:2. V singli si dobre počínal aj náš Marián Žigala, zlatý z ME 2001 v Szolnoku, ktorý v boji o 3. miesto zdolal českého hráča Babku 2:0 na sety. Bohatú medailovú zbierku skompletizovali druhým bronzom pre Slovensko v disciplíne cross-double (hra sa na skrátenom ihrisku s jedným dopadom a dvoma dotykmi), ktorá sa na veľkej medzinárodnej scéne objavila len druhý raz. Naši v zložení Forrai, Ižol a P. Perun prehrali v semifinále s obhajcom vlaňajšieho titulu z Rumunskom 0:2, ale v zápase o tretiu priečku sme zdolali Maďarsko 2:1."

Kým nohejbalisti Slovenska po minulé roky zbierali najcennejšie kovy častejšie z majstrovstiev sveta, v Európe im vždy cestu na najvyššie priečky zahatali hráči z Českej republiky. Preto titul v dvojiciach získaný teraz v Rumunsku je premiérový prvý v histórii nohejbalu. Aj ďalší titul, ktorý získali Slováci v kráľovskej nohejbalovej disciplíne trojíc, je veľmi cenný, veď naposledy sa zo zlata tešili pred dvanástimi rokmi.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...