Vyhľadávanie:

Nemá čas na oslavy

Nemá čas na oslavy

Málokto sa môže pochváliť tým, že mu k päťdesiatke blahoželá niekoľko tisíc ľudí. Trénerovi hokejistov HC Košice Miroslavovi Ihnačákovi sa to pošťastilo. A ešte viac. Pekný darček k jubileu, ktoré si pripomenul 19. februára 2012, mu venovali aj jeho zverenci. V spomínaný deň totiž odohrali Košičania v Steel aréne extraligový zápas so Žilinou. Diváci venovali oslávencovi mohutný potlesk a hráči ho potešili tesným víťazstvom nad zdatným súperom. Na oslavy, ako prezradil jubilujúci kormidelník nášho tímu, však príde rad až neskôr.

"Určite sa s chlapcami stretneme a narodeniny spolu oslávime. Momentálne na to ale niet času. Teraz nás čaká až do konca sezóny poriadna šichta, oslavy prídu na rad až potom," povedal po zápase.

Miroslav Ihnačák začínal s hokejom v Poprade. V sezóne 1981/82 po prvý raz obliekol dres košických VSŽ, kde neskôr spoločne s Igorom Libom a Jánom Vodilom vytvorili jeden z najproduktívnejších útokov bývalej federálnej hokejovej ligy. V roku 1982 ho draftovalo do NHL Toronto, kde hrával za miestny tím Maple Leafs a neskôr za Detroit. Po návrate bol členom prvého majstrovského kádra Košíc zo sezóny 1985/86, aj keď v decembri emigroval za bratom Petrom do USA. Po návrate na starý kontinent pôsobil v Nemecku i vo Švajčiarsku a v sezóne 1992/93 sa vrátil do rodného Popradu. O dva roky neskôr bol opäť v Košiciach, kde s tímom HC oslávil v roku 1995 majstrovský titul. Potom sa pobral do nemeckého Selbu a po návrate v roku 1998 sa na šesť rokov znova upísal hokejovým Košiciam. V roku 1999 sa so svojimi spoluhráčmi v drese HC Košice tešil z ďalšieho slovenského titulu. Na toto obdobie veľmi rád spomína:

"Základom úspechu bola dobrá partia. Ťahali sme za jeden povraz a dá sa povedať, že vtedy sme naštartovali hokej v Košiciach. Boli to pekné časy a vždy keď sa získa titul, tak je to krásne." Po roku 2004 hral ešte za Poprad a v závere svojej kariéry vypomáhal extraligovému Martinu. Ako 43-ročný skončil s aktívnou činnosťou a dal sa na trénerskú dráhu. Na striedačke v role kormidelníka postupne pôsobil v Martine, Prešove, Kežmarku, poľskom Tychy, Trebišove, Spišskej Novej Vsi a naposledy v Michalovciach.

Od novembra 2011 je opäť v Košiciach, kde v majstrovskom hokejovom mužstve HC Košice vystriedal vo funkcii trénera Antonína Stavjaňu. "Možnosť trénovať Košice som prijal ako veľkú výzvu a bol by som rád, keby sa nám podarilo zopakovať úspechy z predchádzajúcich troch sezón. Chceme obhájiť titul. Hokej je môj život. Dal mi všetko, obohatil ma o veľa pozitívnych vecí."

Miroslavovi Ihnačákovi k jeho abrahámovinám srdečne blahoželáme!

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...