KONTAKT  |    _eng _sk

Nemocnica v pohybe
           Pridané: 16.07.2007
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 28/2007

V sobotu, 16. júna, bolo v parku šačianskej nemocnice rušno. Nemocnica sa dala do pohybu. V sprievode muziky, v dobrej nálade. "Základnou myšlienkou bolo a stále je motivovať zamestnancov, ich rodiny a ľudí, s ktorými prichádzame do styku, k športu a k tomu, aby niečo pre seba urobili," informovala organizátorka už druhého ročníka podujatia Nemocnica v pohybe Denisa Vančíková. "V tomto ročníku sme pridali kategóriu najrýchlejší bežec a bežkyňa, takže akcia dostala aj akčnejší, súťaživejší náboj. Novinkou bolo, že sme pozvali Červený kríž a Košické združenie vozičkárov, aby postavili svoj vlastný tím a pridali sa k nám." A keďže toto podujatie bolo o zdraví, ľudia z nemocnice merali krvný tlak, rozdávali letáky o prevencii.

Zaregistrovalo sa vyše 220 bežcov a chodcov, aj športovcov, ktorí pred sebou tlačili detské kočíky. Porota mala pred sebou ťažkú úlohu, kreativita súťažiacich bola veľká. V kategórii Najbláznivejší názov skupiny vyhral jednoznačne Uro-Čuro (urológia), nasledovalo Ministerstvo vnútra (interné). Najpočetnejší boli Držgroši so svojimi 46 členmi.

Zatiaľ čo na trase dospelí podávali výkony, deti sa mohli tešiť z maľovania na tvár, divadielka Babadlo a súťaží, z ktorých každé vychádzalo ako víťaz. K programu sa pridala aj Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu