Vyhľadávanie:

Neostáva nám nič iné, len sa zlepšovať

Neostáva nám nič iné, len sa zlepšovať

Na slovíčko s Martinou Kováčovou, GM pre podporu nákupných činností

Už vyše dvoch rokov realizujeme v U. S. Steel Košice projekt zvyšovania znalostí anglického jazyka English as business language at USSK. Cieľom je, okrem iného, aby zamestnanci používali angličtinu v každodennej komunikácii vo firme intenzívnejšie. Čo na to manažéri? Opýtali sme sa generálnej manažérky pre podporu nákupných činností Martiny Kováčovej.

· Ako motivujete svojich podriadených, aby sa zlepšovali v angličtine?
Je veľmi dôležité, aby sme všetci porozumeli tomu, čo nám akákoľvek nová zručnosť či schopnosť dáva. Dáva nám možnosti a príležitosti. Vedieť sa dorozumieť aj v inom jazyku ako v našom, materinskom, nám dáva možnosť komunikovať s okolitým svetom. Naša spoločnosť je súčasťou korporácie sídliacej v USA, väčšina manažmentu je anglicky hovoriaca, fungujeme v globálnej ekonomike, máme zahraničných dodávateľov aj odberateľov a angličtina je asi najrozšírenejším biznis jazykom. Čiže, ak chceme vedieť fungovať v týchto podmienkach, neostáva nám nič iné, len pracovať na zlepšovaní znalosti anglického jazyka, a tým možnosti dorozumieť sa. Myslím si, že v našom útvare toto všeobecné chápanie je. Ľudí motivuje to, že keď sú schopní komunikovať v angličtine, majú možnosť byť súčasťou rôznych projektov a úloh, na ktorých spolupracujeme s našimi kolegami v Srbsku a Pittsburghu, a tým sa môžu ďalej rozvíjať.

· Myslíte si, že by sa manažéri mali zaujímať o rozvoj jazykových znalostí svojich podriadených?
Jednoznačne áno. Veď je v záujme nás všetkých, aby v našej spoločnosti pracovali schopní a zruční ľudia, pretože naša firma bude len taká dobrá, akých dobrých ľudí, ktorí tu pracujú, má. A práve preto, ako som už naznačila, je schopnosť komunikácie v cudzom jazyku nie jediným, ale určite jedným zo základných predpokladov úspechu medzinárodnej firmy.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...