Vyhľadávanie:

NextGen na výstave fotiek hutníckych závodov

NextGen na výstave fotiek hutníckych závodov

Mladí oceliari sa spoznávali počas teambuildingu

 Slovenské technické múzeum v spolupráci s Pamiatkovým úradom SR a Českým spolkom organizujú v Košiciach výstavu Železiarne – srdce priemyslu, ktorej autorom je český industriálny fotograf Viktor Mácha. Členovia novej generácie hutníkov NextGen z U. S. Steel Košice sa zúčastnili tejto výstavy vo štvrtok 27. októbra 2022. K nahliadnutiu verejnosti bude dostupná do 13.02.2023 na Hlavnej ulici 88 v Košiciach.

Po 15-tich rokoch práce disponuje Viktor Mácha najkomplexnejším archívom industriálnych fotiek. Ide zhruba o 300 železiarní, oceliarní a valcovní od Uralu po USA. Výstava Železiarne – srdce priemyslu prináša pohľad do verejnosti nedostupnej atmosféry za múrmi areálov tovární a prezentuje vybranú časť tohto archívu," povedal Lukáš Mrázko z útvaru Analýzy a štatistika, spoluorganizátor podujatia NextGen.

„Výstava bola nielen zaujímavá a poučná, ale pomohla sprostredkovať nové pracovné vzťahy vo fabrike. Keďže nie všetci účastníci sa navzájom poznali, úvodné predstavenie sa pomohlo prelomiť ľady, navzájom sa dozvedeli o tom, na akých pozíciách a útvaroch pracujú a stručne aj o momentálnych pracovných cieľoch,“ hovorí Soňa Kötelešová z útvaru Program Management Office, ktorá spolu s Lukášom Mrázkom podujatie NextGen organizačne zastrešovala.

 

Po ukončení prehliadky pokračoval ďalší program teambuildingom. Účastníci z NextGen mali priestor zoznámiť sa, pozhovárať sa a nadviazať nové priateľstvá. Rovnako mali možnosť zmerať si sily v bowlingu a šípkach. Prvé miesto v bowlingu vyhral tím v zložení Patrik Seman, Marek Trembecký, Serhii Kachanovskyi, Dalibor Boldižár a Lukáš Mrázko. Prvenstvo v šípkach získala Viktória Magicová z útvaru IT.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...