Vyhľadávanie:

Schválili pomoc aj pre nás

Schválili pomoc aj pre nás

Zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ), Asociácii priemyselných zväzov a združení a Asociácii zamestnávateľských zväzov a združení SR ocenili dohodu sociálnych partnerov o podpore veľkým, energeticky náročných podnikom. Výsledky rokovania Hospodárskej a sociálnej rady SR ocenila aj Konfederácia odborových zväzov SR. Návrh štátnej pomoci v pondelok predstavili spoločne s odborármi a zamestnávateľmi ministri vlády Eduarda Hegera (OĽANO).

Prezident RÚZ Miroslav Kiraľvarga dodal, že na to, aby štát kompenzoval vysoké ceny energií v tomto roku, už nezostáva príliš veľa času. Ide podľa neho približne o 120 firiem, ktoré budú o kompenzáciu žiadať na základe výzvy, ktorú pripraví Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. "Máme riešenie do konca roka, tešíme sa na prácu veľmi rýchlo pripravenú ministerstvom hospodárstva v spolupráci s ministerstvom financií, ministerstvom práce a zastrešenú premiérom na budúci rok," dodal šéf RÚZ.

Foto: Televízne noviny TV Markíza

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...