KONTAKT  |    _eng _sk

Niečo urobiť môže každý a hneď dnes
           Pridané: 18.03.2021
Autor: Ľubomíra Šoltésová
Kategória: 03/2021

Do redakcie podnikových novín sme dostali rozhorčený podnet, s ktorým sa plne stotožňujeme. Je totiž o nás, o ľuďoch v tomto regióne, o tom, akí sme všímaví, aktívni, kultúrni...alebo aj nie?

„Bohužiaľ, ako vyzerá náš Hornád, tak to je do sveta volajúca hanba! Toľko odpadkov, toľko plastov nie je asi nikde na svete, ako teraz po brehoch Hornádu. Stovky ľudí sa prechádzajú okolo toho a nikomu nenapadne niečo spraviť v tomto smere,“ napísal nám Ladislav Horváth.

Nechávame na každom, aby sa zamyslel, ako pomôcť prírode, ktorá je obzvlášť počas pandémie útočiskom, kde vieme načerpať pozitívnu energiu. Pomôže čokoľvek, aj zobrať do vlastnej tašky odpad z prírody a uložiť ho doma do smetnej nádoby. Systematickejšie a udržateľnejšie riešenie by však bolo zmeniť naše správanie a odpad v prírode nevytvárať či nenechávať. Vštepovať takéto ohľaduplné správanie aj našim deťom či nebáť sa upozorniť v prírode toho, kto sa k nej správa nešetrne.

Uvedomujeme si, že toto je komplexná problematika a viacero našich zamestnancov – ekológov či aktivistov by mohlo hodiny rozprávať, čo všetko bolo treba prekonať, aby dosiahli zásadnú legislatívnu či organizačnú zmenu. Začnime preto každý od seba a hneď! Aby krásne slovenské hory, rieky, lúky či jazerá nezostali len na plagátoch či fotkách, ale aby sme si ich mohli dosýta aj s našimi rodinami či priateľmi užívať. 

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu