Vyhľadávanie:

O energetickej náročnosti v oceliarskom priemysle

O energetickej náročnosti v oceliarskom priemysle

Zástupcovia časti firiem združených vo Svetovej oceliarskej asociácii rokovali v Košiciach

Zástupcovia štrnástich firiem patriacich k členom Svetovej oceliarskej asociácie (World Steel Association - WSA), medzi inými Arcelor Mittal, Tata Steel, Posco, Metinvest Holding, SSAB, Gerdau, U. S. Steel Košice nevynímajúc, sa zišli minulý týždeň, 19. až 22. marca, v metropole východného Slovenska. Cieľom stretnutia, ktoré prišiel pozdraviť aj prezident USSK David J. Rintoul a ďalší topmanažéri spoločnosti, bolo tiež zhodnotiť priebeh prác na projekte WSA - Energetická náročnosť v oceliarskom priemysle. Úzko na ňom participuje aj zástupca košickej oceliarne v asociácii Ladislav Horváth, manažér pre technológie a environment, ktorý do sídla WSA v čínskom Pekingu odcestoval pred rokom.

Hľadanie referenčnej hodnoty spotreby energií pri výrobe oceliarskych produktov, identifikácia zariadení, technológií a najlepších praktík je náročný proces, ktorý si vyžaduje dôkladnú analýzu. "Stretávame sa pravidelne každé tri mesiace, vždy na inej pôde. Míting na Slovensku, v Košiciach, je tretím v poradí. Cieľom projektu, ktorým sa intenzívne zaoberáme, je nájsť možnosti zníženia energetickej náročnosti výroby ocele, a to od produktov koksovne cez aglomeráciu až po teplú valcovňu. Projekt sme začali realizovať minulý rok v máji a ukončiť ho plánujeme v rovnakom mesiaci roka 2013," uviedol počas prestávky rokovania L. Horváth. Posledný deň pobytu na Slovensku navštívili účastníci pracovného stretnutia spoločnosť U. S. Steel Košice a prezreli si výrobné prevádzky divíznych závodov Oceliareň a Energetika a novú pozinkovňu.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...