Vyhľadávanie:

O globalizácii angličtiny

O globalizácii angličtiny

O tom, že angličtina je skutočne jazykom globálnej komunikácie dnes už určite niet pochýb. Jej efektívne zvládnutie je pre výsledky firiem čoraz viac rozhodujúcejšie. Vyplýva to aj z výsledkov prieskumu, ktorý v roku 2010 realizovala spoločnosť GlobalEnglish. Na jej štúdii sa vtedy zúčastnilo 26 tisíc globálnych zamestnancov 3 500 popredných nadnárodných korporácií zo 152 krajín sveta. Ponúkame aspoň niekoľko zaujímavých zistení.

Napríklad až 74 percent respondentov uviedlo, že znalosť angličtiny ich súčasný zamestnávateľ vyžaduje. Na otázku, ako často potrebujú používať angličtinu pri výkone svojej práce 84 percent respondentov konštatovalo, že každý týždeň, 55 percent opýtaných zasa každý deň. Bezmála 70 percent z nich potvrdilo, že pri povýšení sa angličtina vyžaduje. Sedemdesiat percent opýtaných potrebuje svoju znalosť angličtiny zlepšiť v dohľadnom čase.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...