Vyhľadávanie:

O Pohár olympijských nádejí

O Pohár olympijských nádejí

Zápasnícky klub Lokomotíva Košice zorganizoval medzinárodný turnaj v zápasení voľným štýlom starších žiakov

Zápasenie
Na dvoch žinenkách sa po celý deň v telocvični Lokomotívy tuho bojovalo. Snímka je zo súboja maďarského zápasníka Lévaiho (v tmavšom drese) s Poliakom Kucsinskim.

V telocvični Lokomotívy v Čermeli sa ešte v uplynulom mesiaci uskutočnil 7. ročník medzinárodného turnaja o Pohár olympijských nádejí vo voľnom štýle. Konal sa pod záštitou Ministerstva školstva SR za výdatnej podpory generálneho reklamného partnera U. S. Steel Košice.

Na žinenkách sa vystriedalo 157 mladých zápasníkov-voľnoštýliarov v kategórii starších žiakov z ôsmich krajín, ktorým tuho konkurovali najlepší borci zo slovenských klubov, medzi nimi reprezentanti Slovenska. Z usporiadajúcej Lokomotívy Košice sa v reprezentačnom drese predstavili Košičania Richard Hudec, Marek Okoš, Daniel Sádecký, Peter Pástor a Marián Hutňan, ktorí sa v silnej konkurencii zahraničných borcov nestratili. Z nich si najlepšie počínal Marián Hutňan, ktorý vyhral v hmotnostnej kategórii do 80 kg. Daniel Sádecký obsadil v hmotnostnej kategórii do 73 kg 2. miesto a ďalší dvaja borci košickej Lokomotívy skončili na tretej priečke. Boli to Richard Hudec v hmotnostnej kategórii do 53 kg a Marek Okoš do 38 kg. Peter Pástor obsadil v kategórii do 32 kg šiestu priečku.

Zo zápasníkov Lokomotívy Košice skončil v kategórii do 35 kg Vrábel na 4. mieste, do 59 kg Deák na 5. mieste, do 53 kg Sciranka na 12. mieste a do 66 kg Tima na 16. mieste. V súťaži družstiev dominovali mladí borci z reprezentačného tímu Maďarska, pred Ľvovom z Ukrajiny a maďarským celkom z Kazincbarcziky. Reprezentácia Slovenska skončila na 4. mieste a voľnoštýliari Lokomotívy Košice sa umiestnili na desiatej priečke.

Tento turnaj, ktorý je najväčším svojho druhu na Slovensku, bol skutočnou prehliadkou najlepších starších žiakov v zápasení voľným štýlom, hlavne z krajín strednej Európy. Svedčia o tom aj slová bývalého reprezentanta, teraz trénera v zápasníckom klube košickej Lokomotívy a tajomníka organizačného výboru turnaja Miroslava Jedličku:

"Taký silný turnaj sme v Košiciach ešte nemali. Okrem dvanástich klubových mužstiev sa v trinástich hmotnostných kategóriách predstavili aj tri reprezentačné celky, z Maďarska, Česka a Slovenska. Najviac prvenstiev si vybojovali chlapci z Maďarska, ktorým však tuho konkurovali mladí borci z Ukrajiny i naši odchovanci z Lokomotívy. Máme širokú mládežnícku základňu, najmä veľa talentov. Mnohí z nich sa svojimi výkonmi dostanú až do reprezentačných výberov. S nimi rátame pre budúcnosť, veď už teraz patria naši odchovanci k oporám nášho ligového seniorskeho tímu."

Podujatie košických železničiarov vhodne zapadlo do vienka osláv storočnice zápasenia na Slovensku. Jeho oslavy sa uskutočnia v metropole východu 12. decembra 2004. Práve v Košiciach sa pred sto rokmi začala písať história tohto športu na Slovensku. Košickí voľnoštýliari však čakali aj iný darček k storočnici. Bol by ním majstrovský titul seniorov, ale v poslednom ligovom kole zostali borci Lokomotívy Košice i napriek veľkej snahe na konečnej druhej priečke za majstrovským tímom Dunajplavbou Bratislava.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...