KONTAKT  |    _eng _sk

O teórii aj aplikácii metód technickej diagnostiky
           Pridané: 18.10.2017
Autor: -c-
Kategória: 10/2017

Uskutočnil sa XX. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie DIS 2017

Za účasti odborníkov zo Slovenska i zo zahraničia sa  3. a 4. októbra 2017 uskutočnil v Dome techniky v Košiciach jubilejný dvadsiaty ročník medzinárodnej vedeckej konferencie DIS 2017 Teória a aplikácia metód technickej diagnostiky. K hlavným témam fóra, ktoré spolu s ďalšími partnermi pripravili Asociácia technických diagnostikov SR a Technická univerzita v Košiciach a ktoré podporila aj spoločnosť U. S. Steel Košice, patrili technická diagnostika ako podpora Industry 4.0, progresívne nedeštruktívne a testovacie metódy, experimentálne metódy, normalizácia v oblasti technickej diagnostiky, starostlivosť o fyzický majetok a riadenie údržby, bezpečnosť a environment. Krátko po  slávnostnom otvorení konferencie udelila Asociácia technických diagnostikov SR  ocenenie  za dlhoročnú spoluprácu a rozvoj v oblasti technickej diagnostiky viacerým odborníkom. Z rúk prezidentky asociácie  Viery Peťkovej si ocenenie prevzal aj riaditeľ pre riadenie  spoľahlivosti zariadení U. S. Steel Košice Marko Rentka a potom i Milan Haluška,  technológ – tribodiagnostik  zo spoľahlivosti zariadení technickej diagnostiky U. S. Steel Košice.

„Všetci ktorí pracujeme v oblasti údržby vieme, aké dôležité je poznať stav zariadenia. Len tí, ktorí majú k dispozícii vedomosti o podmienkach prevádzkovania, metódach a správne prístrojové vybavenie pre monitorovanie stavu zariadení, a samozrejme, rozumejú tomu, čo merajú, vedia vyhodnotiť výsledky a trendy, len tí sa môžu dobre rozhodnúť, akú starostlivosť poskytnúť výrobným zariadeniam. Preto považujem túto konferenciu za veľmi dôležité fórum pre vzdelávanie  a výmenu skúseností z technickej diagnostiky,“ povedal na margo konferencie riaditeľ pre riadenie spoľahlivosti zariadení U. S. Steel Košice Marko Rentka, ktorý pôsobil v jej vedeckom výbore.

Prezentujúci odborníci otvorili na prvom dni podujatia zaujímavé témy. Hovorilo sa napríklad o vzdelávaní v údržbe, technickej diagnostike ako účinnej podpore výroby a údržby, termografickej diagnostike mostových žeriavov ako súčasti prediktívnej údržby v priemysle postavení údržby v Asset manažmente, progresívnych technológiách v monitorovaní prevádzky pásovej dopravy, monitorovaní kritických teplôt v automobile pomocou termovízie, o problematike merania a vyhodnotenia tuhosti obrábacích strojov a ďalších témach, vrátane praktického využitia vibrodia­gnostiky v U. S. Steel Košice, ktoré účastníkom konferencie predstavil Slavomír Baník zo spoľahlivosti zariadení technickej diagnostiky, ale aj o celom rade  ďalších otázok.

Druhý deň konferencie patril okrúhlemu stolu a diskusii o otázkach prediktívnej údržby, Industry 4.0 a nových trendoch v technickej diagnostike, a to aj za účasti zástupcu U. S. Steel Košice Marka Rentka.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...