KONTAKT  |    _eng _sk

O víťazstvo sa "pobije" dvanásť spevákov a skupín
           Pridané: 15.09.2008
Autor: -ov-
Kategória: 37/2008

Finálový koncert pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad 2008 už 20. septembra

Finálový koncert 24. ročníka pesničkovej súťaže Slovenského rozhlasu Košický zlatý poklad sa uskutoční 20. septembra v Jumbo centre. Dvanásť ambicióznych spevákov a skupín z celého Slovenska na ňom predstaví svoje nové súťažné skladby. Na víťazov čakajú atraktívne finančné ceny, absolútny víťaz získa videoklip k súťažnej skladbe a aj možnosť nahrávania svojich piesní v košickom štúdiu Slovenského rozhlasu.

"Do tohto ročníka Košického zlatého pokladu bolo prihlásených 138 skladieb, výberová komisia mohla podľa štatútu súťaže do finále vybrať iba dvanásť. Som naozaj rád, že sa toto podujatie každoročne teší veľkému záujmu tvorcov a interpretov slovenskej populárnej hudby. Verím, že finálové skladby zaujmú a nájdu si svojich poslucháčov aj na vlnách Slovenského rozhlasu," prezradil riaditeľ Rádia Regina štúdia Košice Juraj Hidvéghy, ktoré je organizátorom súťaže.

O víťazoch rozhodne odborná porota, zložená z osobností domácej hudobnej scény. Budú v nej Igor Timko, Zoltán Sallai, Martin Gašpar, Ľuboš Zeman, Marián Čekovský, Robo Grigorov, Rasťo Kopina, Juraj Vančík a ďalší.

"Verím, že aj tento ročník Košického zlatého pokladu odštartuje úspešnú hudobnú kariéru niektorému z finalistov, veď práve na jeho doskách v minulosti začínali Peter Nagy, Beáta Dubasová, či skupina No Name " dodal J. Hidvéghy.

Súčasťou podujatia budú aj vystúpenia hostí, Roba Grigorova, Mariána Čekovského, skupiny Nocadeň a víťaza minulého ročníka, skupiny Emsoft. Moderátorom večera bude Viliam Csontos a v priamom prenose súťaž odvysiela Rádio Regina. Podujatie sa začína o 19. hodine a vstupenky sú v predaji na vrátnici Jumbo centra.

U. S. Steel Košice je partnerom podujatia.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu