KONTAKT  |    _eng _sk

Obstáli sme so cťou
           Pridané: 27.10.2008
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 43/2008

Druhý kontrolný audit systému environmentálneho manažérstva

Audítori certifikačnej spoločnosti TÜV NORD Slovakia s.r.o., Pavel Horník a Dušan Lúčanský, ktorí v uplynulých dňoch v rámci druhého kontrolného auditu analyzovali a posudzovali procesy systému environmentálneho manažérstva v U. S. Steel Košice, vyniesli minulý týždeň v stredu, 15. októbra, svoj záverečný verdikt. Vypočuť si ho prišli do šikmej zasadačky hlavnej administratívnej budovy viceprezident pre ľudské zdroje Martin Pitorák a manažéri jednotlivých úsekov i divíznych závodov.

"Vaša spoločnosť druhý kontrolný audit z nášho pohľadu absolvovala viac ako so cťou," konštatoval zástupca riaditeľa certifikačnej firmy P. Horník. "Výsledky nášho hodnotenia odrážajú názor, že požiadavky certifikačného predpisu TÜV NORD pre deklarovanie zhody s medzinárodne záväznou normou EN ISO 14001 v mnohých prípadoch nielen napĺňate, ale vysoko prekračujete v súlade s procesom kontinuálneho zlepšovania."

Za silné stránky systému environmentálneho manažérstva v USSK označil okrem iného spôsob plánovania a stanovovania dlhodobých i krátkodobých cieľov a programov, plnenie platných limitov v oblasti životného prostredia, preukázateľné zlepšovanie sa vďaka realizácii investičných akcií na ochranu životného prostredia, budovanie a modernizáciu informačného a monitorovacieho systému. Ocenil tiež to, ako sa košická oceliareň postavila k implementácii požiadaviek európskeho práva týkajúceho spôsobu manipulácie s chemickými látkami, ktorý sa stal známym pod pojmom REACH. "Môžete byť studnicou poznatkov v tomto smere aj pre iné firmy, ktoré v ňom, čo sa týka informovanosti, ešte len tápajú."

Vyložene kritickú stránku v systéme environmentálneho manažérstva U. S. Steel Košice audítori nenašli. Odporúčania, ktoré ho posunú opäť ďalej, sa týkali sledovania plnenia právnych a iných požiadaviek cudzích organizácií pôsobiacich na území USSK, oblasti nakladania s látkami škodiacimi vodám, označovania materiálov a náhradných dielcov či metodiky tvorby environmentálnych cieľov.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu