KONTAKT  |    _eng _sk

Oceliari v Medzeve
           Pridané: 07.06.2010
Autor: -vj-
Kategória: 12/2010

Tradičné oslavy Medzinárodného dňa detí a športovo - zábavné stretnutie v areáli doškoľovacieho strediska v Medzeve zorganizovala tohto roku Základná organizácia OZ KOVO pri divíznom závode Oceliareň v sobotu 29. mája.

Pri prezentácii dostal každý účastník malý darček na pamiatku v podobe reflexného náramku a deti balíček sladkostí. Všetkých privítal predseda odborovej organizácie oceliarov Juraj Varga, ktorý aj výstrelom z kovbojskej pištole symbolicky otvoril jednotlivé súťaže. Zamestnanci pretekali v malom futbale, nohejbale a v kolkoch. Pre všetkých to bol príjemný relax po náročnej práci v prevádzkach oceliarskeho závodu, umocnený neopakovateľnou rodinnou atmosférou. Bojové nasadenie i hernú aktivitu neubralo ani nepriaznivé daždivé počasie, ktoré síce zmenilo podmienky súťaží, ale nie ich kvalitu. Hoci veľkou motiváciou boli atraktívne ceny, na športoviskách sa všetci snažili v prvom rade naplniť olympijskú myšlienku v duchu hesla: nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa!

Deti sa do sýtosti vyšantili na obrovskom nafukovacom hrade a potešili ich tiež zábavné atrakcie vo westernovom štýle - ryžovanie zlata, narábanie s pravým kovbojským lanom, streľba z kovbojskej pušky, indiánskeho luku, či škola country tancov. Tie odvážnejšie si mohli vyskúšať aj jazdu na živých koňoch. Nechýbala ani autogramiáda extraligových hokejistov - majstrov Slovenska z HC Košice Radka Deyla, Petra Slimáka a Tomáša Halásza, ktorí svojim fanúšikom neúnavne podpisovali plagáty a kartičky s venovaním. O vynikajúci guľáš, opekané dobroty a čerstvo napečené koláče a maškrty sa počas celého dňa postaral kolektív doškoľovacieho strediska v Medzeve pod vedením Milky Rohúňovej.

A napokon výsledky jednotlivých súťaží:
Futbal - 1. Elektroúdržba, 2. Oceliareň 1, 3. ZPO 2
Nohejbal - 1. ZPO 2, 2. Údržba 1, 3. Údržba 2
Kolky muži - 1. M. Izdenczy, 2. F. Schmotzer, 3. J. Sibert junior
Kolky ženy - 1. R. Javorská, 2. A. Veterná, 3. D. Drábová.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu