KONTAKT  |    _eng _sk

Oceliari získali najmodernejší kolesový nakladač
           Pridané: 20.01.2016
Autor: -if-
Kategória: Divízie

Sennebogen 840 E rozšíril flotilu strojov používaných pri manipulácii so šrotom

Po dvoch rokoch od získania kolesového nakladača Sennebogen 840 M-E series nemeckej výroby sa oceliari v prevádzke Príprava vsádzky a úpravne brám DZ Oceliareň tešia z ďalšieho prírastku v podobe mobilného zariadenia Sennebogen 840 E, ktoré je určené na nakládku a prekládku kovového odpadu. V prevádzke je od 18. decembra 2015.

„Sennebogen 840 E je najmodernejší kolesový nakladač s ekologickým motorom. Je vybavený zachytávaním pevných častíc spalín AD Blue, čo znamená, že pevné častice sú pred výstupom z výfukového potrubia zachytávané špeciálnou neutralizačnou kvapalinou,“ informoval vedúci prevádzky Rudolf Proks. „Tým sa vlastne odlišuje od nakladača Sennebogen 840 M-E series, ktorý nemá motor emisnej normy Euro 6 a preto ešte nemá namontovaný zachytávač pevných častí, hoci aj jeho filter DPF dokáže zachytiť vo výfukovom systéme o 90 percent menej pevných častíc.“ 

Nakladač má šesťvalcový motor zn. Cummins s výkonom 224 kW (300 koní). Ergonómia riadenia stroja je totožná so starším nakladačom. Kabína je odpružená, klimatizovaná, výsuvná a je vybavená prednou kamerou na monitoring technologického procesu. Rameno je kratšie o dva metre, aby nakladač čo najlepšie vyhovoval súčasným prevádzkovým podmienkam.

Obnova ťažkých mechanizmov používaných pri manipulácii so šrotom je nevyhnutná, vravia oceliari. „Flotilu strojov,“ konštatoval R. Proks, „by sme potrebovali doplniť o nový sklápací nakladač. Ten, ktorý používame v súčasnosti, má už viac ako 40 tisíc motohodín (jedna hodina práce motoru pri menovitých otáčkach = jedna motohodina – pozn. red.).                     

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu