Vyhľadávanie:

Oceneným autorom je aj náš kolega Miroslav Kotora

Oceneným autorom je aj náš kolega Miroslav Kotora

Vo Východoslovenskom múzeu sa koná výstava Výtvarné spektrum Košického kraja

Centrum kultúry Košického kraja v spolupráci s Východoslovenským múzeom pripravili pre milovníkov výtvarného umenia aj tento rok výber tých najlepších  diel rôzneho tematického zamerania a žánrovej pestrosti od výtvarníkov z  kraja pod názvom Výtvarné spektrum Košického kraja 2021.

Táto súťaž patrí medzi najväčšie a najprestížnejšie podujatia neprofesionálnej výtvarnej tvorby na Slovensku, zapojilo sa spolu 84 autorov.

Odborná porota odporučila z celkového počtu 194 diel vystaviť 88 diel od 66 autorov. Tie najzaujímavejšie práce navrhli na ocenenie a postup do celoštátneho kola súťaže.

Vernisáž sa uskutočnila v priestoroch Východoslovenského múzea v Košiciach 10. júna a výstava potrvá do 18. júla.

Do súťaže sa zapojil aj náš kolega Miroslav Kotora  zo spoločnosti RMS Kosice, s.r.o , ktorý poslal 5 svojich diel. Ocenenia získali dve:
„30 prípadov majora Zemana“ a „24 hodín zo života istej ženy“. Miroslav Kotora získal cenu v kategórii maľba, nad 25 rokov. Ocenené diela postupujú do celoslovenskej súťaže, ktorá bude v Leviciach.

Na otázku, aký bol jeho najväčší úspech v doterajšej tvorbe, Miroslav Kotora odpovedá: „Určite ma tešia ocenenia, ktoré dostávam, či už na krajských alebo celoslovenských súťažiach, no nemaľujem preto,  pre  mňa je úspechom vydarené dielo a spätná väzba – teda, že sa moje obrazy  páčia aj niekomu inému.“

Diela nášho kolegu Miroslava Kotora hodnotí predsedníčka poroty  akad. mal. Darina Kopková takto: „Ocenené diela Miroslava Kotoru sa vyznačujú expresívnejším farebným prejavom. Figurálne  námety sú stvárnené energickými ťahmi štetca. Farebné plochy sú ohraničené tmavými líniami zdôrazňujúcimi kontrast medzi jednotlivými časťami obrazu. Vystavené diela svedčia o hľadačstve autora vedúcemu k hlbšiemu poznaniu stvárňovanej problematiky a k lepšiemu uchopeniu výtvarných výrazových prostriedkov.“

 

Ďalšie články

EÚ potrebuje odolné a silné podniky

Tesne pred začiatkom maďarského predsedníctva Európskej únie, ktoré začalo v júli, sa stretli v Budapešti európski zamestnávatelia združení v BusinessEurope, aby rokovali o konkurencieschopnosti a odolnosti európskych podnikov. Republikovú úniu zamestnávateľov reprezentoval na tomto stretnutí jej prezident Miroslav Kiraľavarga.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...