Vyhľadávanie:

Odborári na tému bezpečnosť práce

Odborári na tému bezpečnosť práce

Nezávislé kresťanské odbory Slovenska KOVO - METAL s odborovými zväzmi METALURG a KOVO, v spolupráci s U. S. Steel Košice, pripravili pre odborárov pred niekoľkými dňami seminár na tému Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci.

Na podujatie, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 27. a 28. 10. 2006 v Košiciach, pozvali Bedřicha Vymětalika z občianskeho združenia Kresťan a práca a Jozefa Dabrowského z Katolíckej asociácie Poľska. Pretože sa obidvaja pre vážne dôvody nemohli na seminári zúčastniť, ich prednášky pripravené v písomnej podobe predniesla novozvolená prezidentka NKOS Ľubica Černá, ktorá tiež vystúpila s prednáškou na tému ľudské práva na pracovisku a spoločenská zodpovednosť podnikov. Elena Szabóová z oddelenia hygiena práce a pracovná zdravotná služba U. S. Steel Košice hovorila o pracovnej zdravotnej službe a starostlivosti o zamestnancov. Miroslav Jánošík z útvaru Riaditeľa pre bezpečnosť práce U. S. Steel Košice informoval prítomných o slovenskej legislatíve v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a vývoji v Európskej únii. Inšpektor bezpečnosti a ochrany zdravia NKOS Milan Tóth hovoril o pôsobení odborov v oblasti BOZP v rámci odborových centrál na Slovensku. Ku každej prednáške sa rozprúdila živá diskusia. Úroveň seminára hodnotili účastníci veľmi dobre a odporučili, aby sa medzi odborovými zväzmi konal každý rok. Cieľom všetkých odborových organizácií pôsobiacich v hute je, v súčinnosti so zamestnávateľom, spoločne sa podieľať na zlepšovaní sa v oblasti bezpečnosti práce.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...