KONTAKT  |    _eng _sk

Odborári z U. S. Steel Košice v Třinci víťazne
           Pridané: 21.11.2011
Autor: -mk-
Kategória: 24/2011

Jubilejný 5. ročník medzinárodného turnaja v halovom futbale, ktorý sa uskutočnil 12. novembra 2011 v mestskej športovej hale v Třinci v ČR, vyhral tím odborárov - športovcov našej spoločnosti. Futbalisti U. S. Steel Košice získali najcennejšiu trofej už po druhýkrát, po tom, čo zvíťazili aj v 3. ročníku súťaže, 7. novembra 2009. Podujatie pravidelne usporadúva odborová organizácia OZ KOVO v Třineckých železiarňach za účasti mužstiev z hutníckych podnikov Poľska, Česka, Slovenska a Chorvátska. V tomto roku bol turnaj súčasťou osláv 90. výročia třineckého futbalu.

Košičanov reprezentovali zamestnanci divíznych závodov Energetika, Teplá valcovňa, Oceliareň, dcérskej spoločnosti Vulkmont a útvaru Podpora výroby. Pod hlavičkou Rady odborov U. S. Steel Košice v základnej skupine porazili Šroubárnu Kyjov 7:0, Zawiercie z Poľska 4:3 a s Vítkovicami remizovali 1:1. Ako víťaz B skupiny sa stretli v semifinále s druhým z A skupiny, mužstvom domácich TŽ Třinec, nad ktorým zvíťazili 5:1. Vo finále sa potom s Metalurgiou Radomsko z Poľska, ktorú zdolali 7:4. S celkovým skóre 24:9 a bez jedinej prehry naši hutníci zaslúžene zvíťazili. Za najlepšieho strelca turnaja vyhlásili s pätnástimi gólmi Dionýza Tobáka z Teplej valcovne USSK.

Všetkým športovcom patrí úprimné poďakovanie za vzornú reprezentáciu Rady odborov OZ KOVO a spoločnosti U. S. Steel Košice. Vďaka patrí predovšetkým výboru Základnej organizácie DZ Energetika, ktorá turnaj organizačne zabezpečuje i výborom základných organizácií združených v Rade odborov, za finančnú podporu. Treba ešte dodať, že toto podujatie má okrem športovania aj spoločenský rozmer. Je príležitosťou na bližšie spoznávanie sa a výmenu informácií z odborárskeho života.

Empty

ODPORÚČAME

16.1.2019
U. S. Steel Košice postaví novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele
19.12.2018
Aj malými činmi sa dajú dosiahnuť veľké veci
4.12.2018
Hutníci majú srdcia otvorené potrebám druhých