Vyhľadávanie:

Odkopnime predsudky, futbal spája

Odkopnime predsudky, futbal spája

Už tretí ročník charitatívneho futbalového turnaja, tentoraz ako Memoriálu Karola Szabadosa, pod mottom Odkopnime predsudky, futbal spája, zorganizovala 1. októbra 2010 Arcidiecézna charita v priestoroch Športovo-zábavného areálu na Alejovej ulici v Košiciach. Na podujatí, ktoré bolo v rámci Európskeho roka boja proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu podporené zo zdrojov EÚ a štátneho rozpočtu SR, ale ktoré sa mohlo uskutočniť aj vďaka viacerým partnerom projektu, U. S. Steel Košice nevynímajúc, sa do bojov o putovný pohár zapojilo desať mužstiev.

Svoje tímy, hralo sa systémom každý s každým, postavili bezdomovci z Bosákovej aj internacionáli, bývalí prvoligoví hráči, Detský domov z Kamenice, Rómske komunitné centrá zo Stropkova a Lipian, ale i sponzori, charita a tri košické stredné školy. Putovný pohár, ktorý do Košíc doviezli minuloroční víťazi zo Stropkova, si vybojovalo mužstvo internacionálov. Organizátori ocenili aj najlepšieho brankára, hráča a strelca.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...