Vyhľadávanie:

Odštartovali súťaž vytrvalcov

Odštartovali súťaž vytrvalcov

V nedeľu 6. marca 2016 odštartovali bežci Zimným behom Olšavskou dolinou v Blažiciach tohtoročnú celoročnú súťaž pod názvom Východoslovenská veľká cena vytrvalcov (VVCV). Každoročne ju organizuje Maratónsky klub Košice a podobne ako po iné roky, aj teraz je do tejto súťaže zaradených šestnásť pretekov. Do celkového hodnotenia účastníkov tejto súťaže sa dostanú len tí bežci, ktorí zo šestnástich pretekov absolvujú minimálne šesť. Aj keby sa niektorí zúčastnili väčšieho počtu pretekov, do konečného poradia sa každému z nich započíta hodnotenie len zo šiestich bežeckých podujatí, v ktorých dosiahol pretekár najviac bodov. O poradí rozhoduje súčet získaných bodov, ale tento súčet sa môže zvýšiť o päť bodov za každé absolvované preteky v súťaži. Vyhodnotení budú pretekári v štyroch vekových kategóriách mužov a dvoch kategóriách žien.

 Víťazom vlaňajšieho ročníka VVCV sa stal Tibor Sahajda z bežeckého klubu TJ Obal servis Košice, ktorý mal na svojom konte 4 009 bodov. V tomto mesiaci sa v rámci termínovej listiny uskutočnil aj Čečehovský polmaratón v obci Čečehov. Ďalších štrnásť pretekov sa bude konať v nasledujúcich termínoch: 3. apríla Beh Hornádskou dolinou v Kysaku, 9. apríla Furčiansky maratón – Memoriál Štefana Semana v Košiciach, 17. apríla Budimírsky polmaratón v obci Budimír pri Košiciach, 1. mája Podvihorlatský maratón v Michalovciach, 28. mája Beh v raji – Dobšinská ľadová jaskyňa, 12. júna sa uskutoční vo Vyšnej Šebastovej beh na 15 km pod názvom Šebešská pätnástka, 18. júna polmaratón Košice – Seňa, 10. júla Malý štrbský maratón v Štrbe, 17. júla Bančanská desiatka v obci Banské, 7. augusta Malý kavečiansky maratón v Kavečanoch, 13. augusta Hámorská dvadsiatka v Remetských Hámroch, 4. septembra sa v Spišskom Podhradí uskutoční beh na 20 mierových kilometrov okolo Spišského hradu, 2. októbra 93. ročník MMM v Košiciach a 16. októbra ukončia vytrvalci tohtoročnú súťaž VVCV v Nižnom Žipove behom na 10 km pod názvom Žipovská desiatka.

V prípade, že sa niektoré z týchto pretekov neuskutočnia, náhradnými pretekmi budú 10. septembra Beh Kapušianskou pláňavou vo Veľkých Kapušanoch a 18. septembra Moldavská desiatka v Moldave nad Bodvou.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...