Vyhľadávanie:

Trofej zostala doma

Trofej zostala doma

Priateľské hokejové stretnutie medzi mužstvami Cassovia Super Stars, ktorý tvoria naši zamestnanci z radov obchodníkov USSK a Bohemia Steelers, ktorý reprezentujú hráči z firiem českých zákazníkov, sa koná pravidelne od roku 2003. V tomto roku sa situácia zmenila a namiesto jedného zápasu sa vo štvrtok 17. marca 2016 uskutočnil na ľade v Steel aréne hokejový turnaj. K tímu našich obchodníkov, už s novým názvom Košice Stars a Bohemii Steelers, pribudlo tretie kombinované mužstvo International Team.

„V obidvoch mužstvách bolo v minulosti veľa hráčov. Nie všetci z nich pobudli na ľade toľko času, ako si predstavovali. V tomto roku mali záujem zahrať si ďalší naši partneri z Rakúska, Slovinska, Česka a Slovenska. Aby každý z nich mal v hre dostatok priestoru, zostavili sme tento nový kombinovaný celok a zaradili ho do turnaja,“ ozrejmil situáciu pred zápasmi jeden z organizátorov turnaja, hráč tímu Košice Stars Miroslav Maďar.

Organizátori pozmenili program a hralo sa systémom každý s každým len 2 x 20 minút čistého času. Turnaj slávnostne otvoril viceprezident pre predaj a marketing USSK Christian Korn, ktorý pred prvým zápasom vhodil medzi hokejky kapitánov symbolické buly. V prvom stretnutí dvoch odvekých rivalov sa stretli Košice Stars a Bohemia Steelers. Lepšie začali hostia, ktorí sa už v druhej minúte dostali do vedenia zásluhou Zemana. Z tohto úspechu sa však dlho netešili, lebo už v 5. min Lang vyrovnal. Po ňom kapitán domácich Buckiso dostal svoj tím do vedenia a v druhej tretine ten istý hráč najprv zvýšil na 3:1 a ďalší jeho spoluhráči Kozel s Nagyom upravili na 5:1. Až vtedy hostia dvomi gólmi, ktorých autormi boli Balko a Souček, znížili na 5:3. Vzápätí Lang strelil šiesty gól domácich a v závere Buják i Souček už len skorigovali za Bohemiu konečný stav na 6:5. V druhom stretnutí medzi mužstvami International Team a Košice Stars si lepšie počínali naši hokejisti z tímu Stars, ktorí zvíťazili 6:2. Za internacionálov skórovali Lukáč a Barkáč, za Stars po dva góly strelili Nagy a Mondík, po jednom pridali Palai a Lang. Najbohatším na góly bolo tretie meraní síl medzi mužstvami Bohemia Steelers a International Team. Hráči Bohemie v ňom zvíťazili vysoko 16:3. Hostia dokázali držať krok so súperom iba do desiatej minúty, keď viedli 3:2. Potom sa prejavila lepšia zohranosť i kondičná pripravenosť hokejistov z Bohemie, ktorí strelili štrnásť gólov po sebe. Dva góly hostí zaznamenal Bolf, jeden pridal Serdel. Autormi gólov Bohemie boli: Souček 4, Mašin 3, Puchar 3, Buják a Zeman po 2, Starý a Sklenář junior po 1.

V Steel aréne bol na zápasoch prítomný aj prezident a CEO United States Steel Corporation Mario Longhi, ktorý sa zúčastnil aj slávnostného vyhodnotenia turnaja. Víťazstvo si vybojovali hokejisti domáceho tímu Košice Stars. Cennú trofej - putovný pohár prevzal kapitán mužstva Scott Buckiso, ktorý tento úspech okomentoval slovami: „História vzájomných zápasov medzi obchodníkmi a zákazníkmi je úžasná a verím, že aj v trojici mužstiev budeme v nich pokračovať. Zápasy sme si so spoluhráčmi dokonale vychutnali a myslím si, že aj naši hostia sa na ľade hrou dobre bavili. Ďakujem Mariovi, že si našiel čas a prišiel medzi nás.“

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...