KONTAKT  |    _eng _sk

Olympijské kruhy nad Košicami
           Pridané: 21.05.2012
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 10/2012

Do výtvarnej súťaže OZ Bottega sa môžu zapojiť aj deti našich zamestnancov

Taký je názov 3. ročníka detskej výtvarnej súťaže, ktorú organizuje Občianske združenie Bottega v Košiciach. Námetom výtvarných prác - malieb je šport. V Košiciach sa narodilo veľa významných športovcov, ktorí šírili dobré meno našej krajiny a úspešne reprezentovali na letných i zimných olympijských hrách a tiež aj na paralympijských hrách.

Z košických olympionikov je hodno spomenúť aspoň niektorých. Zlatú medailu vybojovali brankár futbalového mužstva Československa Stanislav Seman (1. miesto na OH v Moskve) a strelec z vojenskej pušky Alexander Prokop (1. miesto na OH v Londýne). Strieborné medaily získali gymnasti Ľudovít Kmeťko (2. miesto na OH v Štokholme), Matilda Pálfyová (2. miesto na OH v Berlíne), Marianna Krajčírová - Némethová (2. miesto na OH v Tokiu i v Mexiku) a hokejista Ladislav Troják (na ZOH v St. Moritzi). Bronz si vybojovali zápasník Mikuláš Athanasov (3. miesto na OH v Helsinkách) a strelec Jozef Gönci (3. miesto na OH v Atlante a v Aténach). Okrem medailistov štartovalo z Košičanov na letných i zimných olympiádach veľa ďalších športovcov, atlétov, vodných pólistov, basketbalistov, hokejistov, krasokorčuliarov a ďalších z iných športových odvetví. Z paralympijských športovcov sa zo strieborných medailí tešil lyžiar Radomír Dudáš (2. miesto na ZOH v Salt Lake City a v Turíne), na bodovaných miestach skončila vzpieračka Anna Oroszová (na OH v Sydney a v Aténach). Na paralympijské hry do Londýna sa pripravuje aj stolný tenista Martin Ludrovský.

Súťaž je určená všetkým deťom mesta Košice a samozrejme aj deťom zamestnancov U. S. Steel Košice. Súťažné práce budú hodnotené v troch vekových kategóriách detí, a to 6-9 rokov, 10-12 rokov a 13-15 rokov.

Výkresy formátu maximálne A2 môžu byť vyhotovené ľubovoľnou technikou a na zadnej strane je potrebné uviesť meno a priezvisko autora, vek/kategória, názov práce, školu a meno pedagóga. Vernisáž výstavy s vyhodnotením a odovzdávaním pekných cien sa uskutoční 1. júna 2012 v cukrárni Aida na Hlavnej ulici č. 81 v Košiciach za účasti predstaviteľov mesta. Výstava potrvá od 1. júna do 30. septembra 2012 a bude aktuálna aj počas XXX. OH v Londýne.

Práce zasielajte do 23. mája 2012 na OZ Bottega, Hrnčiarska ulica č. 19, 040 01 Košice (obchodík s keramikou) alebo v USSK ich môžu rodiča odovzdať na recepcii v budove predaja vo vstupnom areáli.

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok