KONTAKT  |    _eng _sk

Opravu mosta pri Pereši plánujú skončiť o tri až štyri mesiace
           Pridané: 14.05.2007
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 19/2007

Poriadnou dávkou trpezlivosti sa musia vyzbrojiť všetci vodiči smerujúci od Šace do Košíc. V čase dopravnej špičky si môžu už od Poľova precvičovať jazdu v kolóne. Dôvodom niekoľkokilometrových zápch je oprava mosta pri mestskej časti Pereš. Mnohých rozčuľuje vlažné tempo prác, najmä popoludní a počas voľných dní. Preto Oceľ východu adresovala otázky na tému opravy mosta Marcelovi Jánošíkovi, hovorcovi Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorá má most v správe.

"Národná diaľničná spoločnosť prevzala most v havarijnom stave, preto sa teraz realizuje kompletná rekonštrukcia. Ide o jej druhú časť v smere od U. S. Steel Košice do Košíc. Predtým sa robila rekonštrukcia v opačnom smere," uviedol hovorca v písomnej odpovedi. Dodal, že rekonštrukciu, ktorú začali Inžinierske stavby okolo 20. apríla, ukončia o tri až štyri mesiace. Vodiči, prechádzajúci často cez opravovaný most, označujú postup prác za pomalý. Upozorňujú, že cestári nevyužívajú naplno možnosť pracovať po celý deň, ani počas víkendov. A ako to vidí M. Jánošík?

"Čo sa týka samotnej dopravy, je zabezpečená, kríza nastáva iba ráno, keď idú ľudia do U. S. Steel a po skončení pracovnej doby okolo 15. hodiny. Národná diaľničná spoločnosť dodržiava určitý bezpečnostný technologický postup, ktorý je daný, preto sa nemôže pracovať v kuse. Napríklad robia sa búracie práce, tvrdne betón a podobne."

Nuž, vodiči majú dve možnosti. Vyzbrojiť sa poriadnou dávkou trpezlivosti, alebo, ak môžu, skúsiť na čas využiť služby električiek mestskej hromadnej dopravy. V čase dopravnej špičky je to rýchlejší spôsob prepravy.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...