Vyhľadávanie:

Opravu mosta pri Pereši plánujú skončiť o tri až štyri mesiace

Opravu mosta pri Pereši plánujú skončiť o tri až štyri mesiace

Poriadnou dávkou trpezlivosti sa musia vyzbrojiť všetci vodiči smerujúci od Šace do Košíc. V čase dopravnej špičky si môžu už od Poľova precvičovať jazdu v kolóne. Dôvodom niekoľkokilometrových zápch je oprava mosta pri mestskej časti Pereš. Mnohých rozčuľuje vlažné tempo prác, najmä popoludní a počas voľných dní. Preto Oceľ východu adresovala otázky na tému opravy mosta Marcelovi Jánošíkovi, hovorcovi Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorá má most v správe.

"Národná diaľničná spoločnosť prevzala most v havarijnom stave, preto sa teraz realizuje kompletná rekonštrukcia. Ide o jej druhú časť v smere od U. S. Steel Košice do Košíc. Predtým sa robila rekonštrukcia v opačnom smere," uviedol hovorca v písomnej odpovedi. Dodal, že rekonštrukciu, ktorú začali Inžinierske stavby okolo 20. apríla, ukončia o tri až štyri mesiace. Vodiči, prechádzajúci často cez opravovaný most, označujú postup prác za pomalý. Upozorňujú, že cestári nevyužívajú naplno možnosť pracovať po celý deň, ani počas víkendov. A ako to vidí M. Jánošík?

"Čo sa týka samotnej dopravy, je zabezpečená, kríza nastáva iba ráno, keď idú ľudia do U. S. Steel a po skončení pracovnej doby okolo 15. hodiny. Národná diaľničná spoločnosť dodržiava určitý bezpečnostný technologický postup, ktorý je daný, preto sa nemôže pracovať v kuse. Napríklad robia sa búracie práce, tvrdne betón a podobne."

Nuž, vodiči majú dve možnosti. Vyzbrojiť sa poriadnou dávkou trpezlivosti, alebo, ak môžu, skúsiť na čas využiť služby električiek mestskej hromadnej dopravy. V čase dopravnej špičky je to rýchlejší spôsob prepravy.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...