Vyhľadávanie:

Oslavy Hutníckych dní

Oslavy Hutníckych dní

Hutníckou hymnou a slávnostným zhromaždením študentov a pozvaných hostí sa v pondelok 7. novembra 2005 začali v Strednej priemyselnej škole hutníckej na Alejovej ulici v Košiciach Hutnícke dni, ktoré už neodmysliteľne patria k tradíciám školy. Pozvanie na otvorenie dvojdňových osláv, ktorých cieľom je podporiť a prehĺbiť vzťah i výchovu mladej generácie hutníckeho povolania, prijali predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer, Mária Kokardová, vedúca odboru školstva KSK, zástupcovia Hutníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, predstavitelia samosprávy, družobných zahraničných škôl, Zväzu hutníctva, geológie a ťažobného priemyslu i spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorú reprezentovali viceprezident pre personálne vzťahy a motiváciu Martin Pitorák a generálni manažéri Milan Polča a Vladimír Jacko.

Hostia v svojich krátkych príhovoroch ocenili aktivity vedenia školy, ktorá pri výchove budúcich hutníkov stavia na odbornosti, efektívnosti, etike a humanizme. V mene vedenia U. S. Steel Košice pozdravil slávnostné zhromaždenie viceprezident Martin Pitorák, ktorý okrem iného vyslovil presvedčenie, že nadštandardná spolupráca medzi fabrikou a školou pri odbornej príprave budúcich hutníkov a skvalitňovaní výuky bude pokračovať.

Popoludní sa uskutočnil Deň otvorených dverí a tiež zasadnutie členov občianskeho združenia Hutník. Včera, v čase našej uzávierky, vyvrcholili Hutnícke dni basketbalovým turnajom a v poradí už 7. medzinárodnou odbornou konferenciou pod názvom Mládež, odbornosť, voľba povolania. O jej priebehu i výsledkoch, ako aj cechovej slávnosti Šachták, budeme informovať v budúcom vydaní Ocele východu

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...