Vyhľadávanie:

Päť rokov klezmeru v Košiciach

Päť rokov klezmeru v Košiciach

Poznáte  klezmer? Pochádza z dvoch hebrejských slov kley a zmer, pričom kley znamená doslova nádobu a zmer melódiu. Košická kapela Kaschauer Klezmer Band interpretuje klezmerovú hudbu presiaknutú folklórnymi hudobnými tradíciami východnej Európy, Balkánu, slovenského a rómskeho folklóru obohatenú prvkami klasickej i modernej hudby.

V repertoári skupiny nájdete tradičné klezmerové melódie v rôznych rytmoch - od polky cez valčík až po veľmi rýchle tanečné rytmy a inštrumentálne skladby.

Pre fanúšikov tohto hudobného žánru skupina Kaschauer Klezmer Bandu pripravila koncert, ktorý sa pod názvom 5 rokov klezmeru v Košiciach, uskutoční v nedeľu 18. decembra 2016 o 17:00 v Ortodoxnej synagóge na Puškinovej ulici. Moderátorom večera bude Milan Kolcun.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...