KONTAKT  |    _eng _sk

Peciari oslavovali
           Pridané: 27.06.2005
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 26/2005

Tohtoročné štyridsiate výročie zafúkania vysokej pece č. 1 si vysokopeciari pripomenuli viacerými podujatiami. "V závere uplynulého mesiaca sa stretli bývalí riaditelia a zamestnanci divízneho závodu," informoval riaditeľ DZ Vysoké pece Peter Baran.

"Bolo to príjemné spoločenské posedenie, na ktorom sme si zaspomínali na časy minulé a hovorili aj o súčasnosti. Prvý riaditeľ vysokopecného závodu Stanislav Zeť mi pri tejto príležitosti daroval prvé železo vytavené vo vysokej peci č. 1, ktorú zafúkali 1. júna 1965. Zorganizovali sme tiež 1. ročník turnaja vo futbale o Pohár riaditeľa DZ Vysoké pece, na ktorom sa zúčastnilo deväť mužstiev vytvorených z výrobných prevádzok závodu a spoločnosti VULKMONT.
Pred niekoľkými dňami sme mali vysokopecný rozbor hospodárskych výsledkov, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia všetkých českých vysokopecných závodov. Akademickú obec zastupovali VŠB Ostrava, TU Košice, VÚHŽ Dobrá a prítomní boli i zástupcovia nášho dlhoročného dodávateľa vysokopecných peliet Sideritu Nižná Slaná. Oslavy jubilea vyvrcholili divadelným predstavením komédie Večera vtákov v Štátnom divadle Košice pre zamestnancov divízneho závodu. Darčekom k výročiu je určite aj titul majstra U. S. Steel Košice vo futbale, ktorý naše mužstvo získalo začiatkom júna."

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu