KONTAKT  |    _eng _sk

Pekný zážitok z jazdy mali všetci
           Pridané: 12.06.2019
Autor: -c-
Kategória: 06/2019

Rallye Opatovská – Žiť na plný plyn po dvadsiaty druhý raz

Aj na menší priestor sa vmestí veľa dobrých ľudí. Nesporne tomu tak bolo aj v prípade ďalšieho, v poradí už dvadsiateho druhého ročníka medzi hendikepovanými deťmi mimoriadne obľúbeného a populárneho podujatia Rallye Opatovská – Žiť na plný plyn, ktoré sa konalo vo štvrtok 6. júna 2019 popoludní. Po novom štvornohé tátoše najrôznejších značiek štartovali s detskými posádkami pod asistenciou dopravných policajtov na rozdiel od minulosti priamo z areálu Spojenej školy na Opatovskej ceste. Hutníci sa dobrých zvykov nevzdali, tvorili bezmála polovicu vodičov prinášajúcich radosť chlapcom a dievčatám, ku ktorým osud nie je veľmi žičlivý. Vyčariť úsmevy na ich tvárach prišli manželka prezidenta košickej oceliarne Melissa Bruno spolu s dcérou Avery, viceprezident Richard Shank, generálna právna zástupkyňa Marianne Slivková, generálni manažéri Marek Lukačín, Miloš Fodor, Tomáš Kuriatnik a Ľubomír Kvaska i riaditelia Ján Bača a Gabriel Bardiovský. A aj keď na samotnom začiatku počasie vôbec nespolupracovalo, keďže obloha na nedočkavé deti aj dospelákov púšťala dážď sprevádzaný hromami a bleskami, napokon sa predsa len umúdrilo. A keď sa z bezmála sedemdesiat kilometrov dlhej trate vracali súťažné posádky jedna po druhej o takmer hodinu a pol späť, v cieli sa už na nich usmievalo hrejivé slnko.

„Trať ostala rovnaká, rovnako ako úlohy, ktoré museli posádky áut splniť. Ani tentoraz nešlo o čas, za aký sa vrátia späť. Dôležité je, ako si dokážu poradiť s dvomi rozhodujúcimi súťažnými zadaniami. Tou prvou je jazda zručnosti medzi kužeľkami na  Bukovci, kde ide naozaj aj o čas. V druhej musia svoju šikovnosť dokázať deti a správne odpovedať na stanovišti na Zelenom dvore na najrôznejšie otázky z histórie nášho mesta, ale aj zo slovenčiny či vlastivedy,“ načrela do propozícií súťaže riaditeľka Spojenej školy na Opatovskej ceste v Košiciach Mária Čabalová.

Niektorým súťažiacim sa darilo, iným zase nie až tak, ako si predstavovali. Tak či onak, dobrý zážitok z jazdy mali nesporne všetci. Veľkým potleskom nakoniec ocenili tri najlepšie súťažné tímy, ktorým ceny odovzdal prezident spoločnosti U. S. Steel Košice Jim Bruno a ktorým zagratulovali aj organizátori podujatia a jeho ďalší podporovatelia. Zvíťazila posádka Martina Kočího, profesionálneho rallye pretekára, druhé miesto obsadil tím generálneho manažéra pre prvovýrobu U. S. Steel Košice Mareka Lukačína a tretie  moderátora Juraja Hajdina

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá