KONTAKT  |    _eng _sk

Piatok v znamení narcisov
           Pridané: 10.04.2006
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 14/2006

Upriamiť pozornosť verejnosť na problematiku najzákernejšej diagnózy - rakoviny, no zároveň dať vedieť, že je to choroba, ktorá sa vo väčšine prípadov, ak je zachytená včas, dá úspešne liečiť, je hlavným poslaním Dňa narcisov. Najväčšia verejná zbierka na Slovensku sa v piatok, 7. apríla 2006, uskutoční v našom meste už po desiaty raz. Organizuje ju Liga proti rakovine v spolupráci s košickými múzeami.

Ako informovala na tlačovej besede Mária Wagnerová, predsedníčka košickej pobočky tejto neziskovej organizácie, v piatok budú aktivisti Ligy proti rakovine, predovšetkým z radov študentov stredných a vysokých škôl, ponúkať žlté narcisy - kvety nádeje na piatich pevných stanoviskách na Hlavnej ulici a tiež pred múzeami. Akciu podporia ďalšie mobilné štvorčlenné skupiny dobrovoľníkov pohybujúce sa na frekventovaných miestach nášho mesta. Každý člen skupiny bude odetý v tričku Ligy proti rakovine. Na zbierku je určená osobitná škatuľa červenej farby so žltým nápisom Už desať rokov držíme spolu. Aktivisti sa v prípade potreby preukážu potvrdením ministerstva vnútra o povolení zbierky. Pripravených je 30 tisíc umelých žltých kvietkov a sedem tisíc narcisov.

Počas vlaňajšieho Dňa narcisov sa na celom Slovensku vyzbieralo vyše 15 miliónov korún, v Košiciach 607 tisíc. Výťažok zo zbierky bol venovaný na konkrétne klinické a výskumné projekty, podporu vedy a výskumu v onkológii, na prístrojové vybavenie ústavov a nemocníc a psychosociálnu starostlivosť o onkologických pacientov.

V piatok môžete stretnúť mladých dobrovoľníkov a aktivistov Ligy proti rakovine tak, ako po iné roky, aj vo Vstupnom areáli U. S. Steel Košice.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu