Vyhľadávanie:

Piaty súboj na Veľkonočnú nedeľu

Piaty súboj na Veľkonočnú nedeľu

Hokejový vicemajster rozohral na domácom ľade semifinálovú sériu play-off s Nitrou

V nedeľu 24. a v pondelok 25. marca 2013 sa hokejisti HC Košice predstavili na domácom ľade v dvoch zápasoch semifinálovej série play-off proti HK Nitra. Do semifinále sa naši prebojovali cez Poprad po víťaznej štvrťfinálovej sérii 4:3 a Nitrania postúpili po víťazstvách nad Trenčínom na zápasy 4:0. Hokejisti HC Košice sa s Nitrou stretli dva razy vo štvrťfinále play-off a to v sezónach 2004/2005 a 2010/2011. Po výsledkoch 4:1 na zápasy vždy postúpili do semifinále. O stabilnej dlhoročnej hre nášho mužstva v predchádzajúcich extraligových ročníkoch svedčí skutočnosť, že sa už po dvanásty raz za sebou ocitli v semifinále a okrem toho majú na svojom konte aj päťročnú šnúru účasti vo finále. Či sa im to v tejto sezóne sériu podarí natiahnuť, to sa ukáže až v ďalších semifinálových play-off stretnutiach v Nitre alebo v Košiciach.

Zatiaľ je po dvoch zápasoch na našom ľade stav série vyrovnaný 1:1. Semifinálové súboje s Nitrou nezačali Košičania dobre, pretože v úvodnom nedeľňajšom zápase prehrali 3:5, hoci takmer päť minút pred koncom ešte viedli 3:2. Stratili tak domácu neporaziteľnosť v tomto ročníku play-off. Nitrania dokázali v Steel aréne vyhrať po druhý raz v sezóne. Naopak Košičania na domácom ľade prehrali iba druhý raz od 8. novembra 2012, keď trénerskú taktovku prevzal Milan Staš.

V druhom súboji sa naši hokejisti zo všetkých síl snažili o prvé víťazstvo v tejto sérii, ale boli po vedúcom góle hostí v psychickej nevýhode. "Druhú prehru sme si nepripúšťali, pretože cestovať do Nitry za nepriaznivého stavu 0:2 na zápasy, to by nebolo dobré," rozhovoril sa tréner Milan Staš a dodal: "Dlho sme sa snažili o vyrovnanie, až napokon sa nám to podarilo kurióznym gólom Martina Chovana od stredovej čiary. Aj také góly patria k hokeju. Tento raz sa hokejové šťastie priklonilo na našu stranu." Keďže sa v riadnom hracom čase nerozhodlo o víťazovi, zápas ďalej vyústil do desaťminútového predĺženia. Ani v ňom rozhodujúci gól nepadol a tak o osude tohto duelu sa rozhodlo v samostatných nájazdoch. V nich drámu rozuzlil náš útočník Tomáš Marcinko, ktorý ako jediný prekonal brankára hostí M. Laca. Ako to dosiahol? " Keď sa ma tréner opýtal, či si trúfam, hovorím mu, nemám s tým problém. I keď som v predĺžení spálil dve šance, veril som si. A vyšlo to. Medzi chráničmi brankára som našiel medzeru a puk si našiel cestu do siete."

Semifinálová séria pokračuje dvoma zápasmi vo štvrtok 28. a v piatok 29. marca na ľade v Nitre. Keďže v play-off sa hrá na štyri víťazné stretnutia, séria sa určite vráti do Košíc, kde sa piaty vzájomný súboj medzi Košicami a Nitrou odohrá na Veľkonočnú nedeľu 31. marca. Prípadný šiesty súboj by bol potom na programe v utorok 2. apríla v Nitre a rozhodujúci siedmy zápas by sa hral vo štvrtok 4. apríla v našej Steel aréne.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...