Vyhľadávanie:

Piaty súboj na Veľkonočnú nedeľu

Piaty súboj na Veľkonočnú nedeľu

Hokejový vicemajster rozohral na domácom ľade semifinálovú sériu play-off s Nitrou

V nedeľu 24. a v pondelok 25. marca 2013 sa hokejisti HC Košice predstavili na domácom ľade v dvoch zápasoch semifinálovej série play-off proti HK Nitra. Do semifinále sa naši prebojovali cez Poprad po víťaznej štvrťfinálovej sérii 4:3 a Nitrania postúpili po víťazstvách nad Trenčínom na zápasy 4:0. Hokejisti HC Košice sa s Nitrou stretli dva razy vo štvrťfinále play-off a to v sezónach 2004/2005 a 2010/2011. Po výsledkoch 4:1 na zápasy vždy postúpili do semifinále. O stabilnej dlhoročnej hre nášho mužstva v predchádzajúcich extraligových ročníkoch svedčí skutočnosť, že sa už po dvanásty raz za sebou ocitli v semifinále a okrem toho majú na svojom konte aj päťročnú šnúru účasti vo finále. Či sa im to v tejto sezóne sériu podarí natiahnuť, to sa ukáže až v ďalších semifinálových play-off stretnutiach v Nitre alebo v Košiciach.

Zatiaľ je po dvoch zápasoch na našom ľade stav série vyrovnaný 1:1. Semifinálové súboje s Nitrou nezačali Košičania dobre, pretože v úvodnom nedeľňajšom zápase prehrali 3:5, hoci takmer päť minút pred koncom ešte viedli 3:2. Stratili tak domácu neporaziteľnosť v tomto ročníku play-off. Nitrania dokázali v Steel aréne vyhrať po druhý raz v sezóne. Naopak Košičania na domácom ľade prehrali iba druhý raz od 8. novembra 2012, keď trénerskú taktovku prevzal Milan Staš.

V druhom súboji sa naši hokejisti zo všetkých síl snažili o prvé víťazstvo v tejto sérii, ale boli po vedúcom góle hostí v psychickej nevýhode. "Druhú prehru sme si nepripúšťali, pretože cestovať do Nitry za nepriaznivého stavu 0:2 na zápasy, to by nebolo dobré," rozhovoril sa tréner Milan Staš a dodal: "Dlho sme sa snažili o vyrovnanie, až napokon sa nám to podarilo kurióznym gólom Martina Chovana od stredovej čiary. Aj také góly patria k hokeju. Tento raz sa hokejové šťastie priklonilo na našu stranu." Keďže sa v riadnom hracom čase nerozhodlo o víťazovi, zápas ďalej vyústil do desaťminútového predĺženia. Ani v ňom rozhodujúci gól nepadol a tak o osude tohto duelu sa rozhodlo v samostatných nájazdoch. V nich drámu rozuzlil náš útočník Tomáš Marcinko, ktorý ako jediný prekonal brankára hostí M. Laca. Ako to dosiahol? " Keď sa ma tréner opýtal, či si trúfam, hovorím mu, nemám s tým problém. I keď som v predĺžení spálil dve šance, veril som si. A vyšlo to. Medzi chráničmi brankára som našiel medzeru a puk si našiel cestu do siete."

Semifinálová séria pokračuje dvoma zápasmi vo štvrtok 28. a v piatok 29. marca na ľade v Nitre. Keďže v play-off sa hrá na štyri víťazné stretnutia, séria sa určite vráti do Košíc, kde sa piaty vzájomný súboj medzi Košicami a Nitrou odohrá na Veľkonočnú nedeľu 31. marca. Prípadný šiesty súboj by bol potom na programe v utorok 2. apríla v Nitre a rozhodujúci siedmy zápas by sa hral vo štvrtok 4. apríla v našej Steel aréne.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...