Vyhľadávanie:

Plus pre Košice i región

Plus pre Košice i región

Spoločnosť U. S. Steel Košice spoluzakladateľkou Koalície 2013+

Podporu projektu Košice Európske hlavné mesto kultúry 2013 deklarovali 23. júna na spoločnej tlačovej konferencii v priestoroch Kasární/Kulturparku zástupcovia štyroch najväčších podnikateľských subjektov v meste, ako aj košického a prešovského regiónu. Najvyšší predstavitelia spoločností U. S. Steel Košice, T-Systems Slovakia, Východoslovenská energetika, NESS KDC, Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013, n.o., primátori Košíc, Prešova a župan Košického samosprávneho kraja podpísali vyhlásenie o vzniku Koalície 2013+. Cieľom záujmového združenia právnických osôb je podporovať dosiahnutie úspešnej realizácie projektu Košice - Európske hlavné mesto kultúry 2013 a zabezpečiť dlhodobú úspešnosť projektu s garanciou kontinuity v budúcnosti.

Zástupcovia najväčších firiem v košickom regióne, ako zhodne v spoločnom vyhlásení konštatovali, si uvedomujú, že úspešnosť projektu Košice Interface 2013 je mimoriadne dôležitá pre udržateľnú budúcnosť a rozvoj košického aj prešovského regiónu. Veria, že vytvorenie Koalície 2013+, ktorá je otvorená pre všetkých, umožní širšie zapojenie verejnosti a skupín organizovaných v občianskych združeniach. Firmy ponúkajú zodpovedajúce manažérske schopnosti, ktoré si veľké investičné projekty nesporne vyžadujú.

;"Som rád, že sme dospeli k tomuto kroku a spoločne zakladáme Koalíciu 2013+, ktorá zabezpečí kontinuitu projektu EHMK. Som presvedčený, že pomôže vytvárať podmienky pre rast kreatívnej ekonomiky a neustále udržiavanie potenciálu mladých ľudí v regióne," uviedol okrem iného primátor Košíc František Knapík na margo vzniku záujmového združenia, ktoré je svojím charakterom a zameraním výnimočným verejno-súkromným partnerstvom.

Minulý týždeň v utorok, 29. júna, dali združeniu zelenú aj poslanci mestského zastupiteľstva. Schválili založenie Koalície 2013+ a v tej súvislosti aj rozšírenie správnej rady neziskovej organizácie Košice 2013, n.o. o štyroch členov. Z nich dvaja budú zastupovať podnikateľský súkromný sektor, jeden Košický samosprávny kraj a jeden spoločne Prešovský samosprávny kraj a mesto Prešov.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...