KONTAKT  |    _eng _sk

Po rekordných výsledkoch očakávame pokles výroby
           Pridané: 03.11.2008
Autor: -if-
Kategória: 44/2008

Korporácia United States Steel včera, 28. októbra, ohlásila výsledky hospodárenia za tretí štvrťrok 2008. Čistý zisk spoločnosti dosiahol 919 miliónov amerických dolárov (USD) oproti 668 miliónom USD v druhom štvrťroku 2008 a 269 miliónov USD v treťom štvrťroku 2007. Hospodársky výsledok okomentoval chairman a CEO John Surma nasledovne:

"U. S. Steel si v treťom kvartáli počínala mimoriadne dobre a zaznamenala historicky najziskovejší štvrťrok. Rekordné výsledky opäť dosiahli naše segmenty plochých valcovaných výrobkov a rúr, pričom najmä trh s rúrami zostal veľmi silný počas celého štvrťroku." Manažment je presvedčený, že hlavným nástrojom merania výkonnosti spoločnosti je práve prevádzkový zisk podľa segmentov.

Pokles výsledkov z európskych prevádzok bol zapríčinený hlavne vyšší­mi nákladmi na vstupné suroviny a nižšími dodávkami ovplyvnenými trhovými podmienkami. Zvýšenie nákladov spôsobila aj plánovaná modernizácia jednej z troch vysokých pecí v U. S. Steel Košice, ktorá sa začala v úvode augusta. Zvýšenie nákladov bolo čiastočne kompenzované vyšší­mi priemernými dosiahnutými cenami. V treťom štvrťroku sa výroba znížila, aby tak korešpondovala s klesajúcom množstvom objednávok týkajúcich sa segmentov U. S. Steel Europe a plochých valcovaných výrobkov. Výrobné kapacity v Severnej Amerike a v Európe boli využité na 86 a 87 percent.

Podľa Johna Surmu sa v štvrtom kvartáli v U. S. Steel očakáva pokles hospodárskych výsledkov, najmä v dôsledku zníženia dopytu a cien plochých valcovaných výrobkov v Severnej Amerike a v Európe. "Nestabilné globálne ekonomické prostredie má negatívny vplyv na naše podnikanie. Očakávame, že výroba bude pokračovať na zníženej úrovni, zodpovedajúcej objednávkam našich zákazníkov. Na základe veľmi slabých trhových podmienok sa očakáva v štvrtom kvartáli najmä výrazné zníženie výsledkov v U. S. Steel Europe."

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu