Vyhľadávanie:

Poďakovanie z Užhorodu

Poďakovanie z Užhorodu

Nadácia U. S. Steel Košice dlhodobo pomáha mestu a podporuje jeho snahy v starostlivosti o utečencov z vojnou zmietanej Ukrajiny. Mestu nadácia darovala 1 150 postelí v hodnote takmer 169-tisíc eur, z toho 350 postelí putovalo do partnerského mesta Užhorod.

„Celková pomoc U. S. Steel sa ťažko finančne vyčísľuje. Nie je to len o peniazoch, daroch, ale aj o podpore zo strany zamestnancov, o podpore dobrovoľníckej činnosti, o podpore mestu a jeho obyvateľom pri pomoci ukrajinským utečencom. Sme veľmi vďační a ceníme si túto pomoc,“ povedal Roman Dohovič, splnomocnenec mesta Košice pre humanitárnu pomoc utečencom z Ukrajiny a partnerskému mestu Užhorod.

Slová vďaky prišli aj z Užhorodu

„Dovoľte nám, aby sme vám vyslovili hlbokú úctu a z celého srdca poďakovali za váš príspevok k nášmu budúcemu víťazstvu nad ruskými okupantmi. Bol nám od vás doručený ďalší humanitárny náklad – 350 mobilných postelí pre presídlencov, ktorí boli nútení utiecť pred vojnou a dočasné útočisko našli v Užhorode. Je veľmi dojemné, ako sa vaša krajina, vaši občania spájajú, aby pomohli ukrajinskému národu, ukrajinským vojakom - obrancom. Mesto Užhorod u seba prijalo už vyše 70 000 nútených presídlencov. Vďaka vašej humanitárnej pomoci sme mohli ubytovať všetkých, ktorí to potrebovali, poskytnúť im nevyhnutné veci a potraviny. Veľmi si ceníme vašu pomoc a nikdy na ňu nezabudneme,“ napísal primátor mesta Užhorod Bohdan Andrijiv.

Zdroj: vskratke.sk

U. S. Steel darovalo mestu 150 rozkladacích postelí, putovali na Ukrajinu - v skratKE

 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...