Vyhľadávanie:

Poďakovanie z Užhorodu

Poďakovanie z Užhorodu

Nadácia U. S. Steel Košice dlhodobo pomáha mestu a podporuje jeho snahy v starostlivosti o utečencov z vojnou zmietanej Ukrajiny. Mestu nadácia darovala 1 150 postelí v hodnote takmer 169-tisíc eur, z toho 350 postelí putovalo do partnerského mesta Užhorod.

„Celková pomoc U. S. Steel sa ťažko finančne vyčísľuje. Nie je to len o peniazoch, daroch, ale aj o podpore zo strany zamestnancov, o podpore dobrovoľníckej činnosti, o podpore mestu a jeho obyvateľom pri pomoci ukrajinským utečencom. Sme veľmi vďační a ceníme si túto pomoc,“ povedal Roman Dohovič, splnomocnenec mesta Košice pre humanitárnu pomoc utečencom z Ukrajiny a partnerskému mestu Užhorod.

Slová vďaky prišli aj z Užhorodu

„Dovoľte nám, aby sme vám vyslovili hlbokú úctu a z celého srdca poďakovali za váš príspevok k nášmu budúcemu víťazstvu nad ruskými okupantmi. Bol nám od vás doručený ďalší humanitárny náklad – 350 mobilných postelí pre presídlencov, ktorí boli nútení utiecť pred vojnou a dočasné útočisko našli v Užhorode. Je veľmi dojemné, ako sa vaša krajina, vaši občania spájajú, aby pomohli ukrajinskému národu, ukrajinským vojakom - obrancom. Mesto Užhorod u seba prijalo už vyše 70 000 nútených presídlencov. Vďaka vašej humanitárnej pomoci sme mohli ubytovať všetkých, ktorí to potrebovali, poskytnúť im nevyhnutné veci a potraviny. Veľmi si ceníme vašu pomoc a nikdy na ňu nezabudneme,“ napísal primátor mesta Užhorod Bohdan Andrijiv.

Zdroj: vskratke.sk

U. S. Steel darovalo mestu 150 rozkladacích postelí, putovali na Ukrajinu - v skratKE

 

Ďalšie články

Spoločné vyhlásenie

Po stretnutí zástupcov vlády SR a vedúci predstaviteľov spoločnosti Nippon Steel Corporation / U. S. Steel Košice 9.2. 2024.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...