KONTAKT  |    _eng _sk

Poďakovanie z Užhorodu
           Pridané: 30.05.2022
Autor: Vonkajšie vzťahy
Kategória: Komunita

Nadácia U. S. Steel Košice dlhodobo pomáha mestu a podporuje jeho snahy v starostlivosti o utečencov z vojnou zmietanej Ukrajiny. Mestu nadácia darovala 1 150 postelí v hodnote takmer 169-tisíc eur, z toho 350 postelí putovalo do partnerského mesta Užhorod.

„Celková pomoc U. S. Steel sa ťažko finančne vyčísľuje. Nie je to len o peniazoch, daroch, ale aj o podpore zo strany zamestnancov, o podpore dobrovoľníckej činnosti, o podpore mestu a jeho obyvateľom pri pomoci ukrajinským utečencom. Sme veľmi vďační a ceníme si túto pomoc,“ povedal Roman Dohovič, splnomocnenec mesta Košice pre humanitárnu pomoc utečencom z Ukrajiny a partnerskému mestu Užhorod.

Slová vďaky prišli aj z Užhorodu

„Dovoľte nám, aby sme vám vyslovili hlbokú úctu a z celého srdca poďakovali za váš príspevok k nášmu budúcemu víťazstvu nad ruskými okupantmi. Bol nám od vás doručený ďalší humanitárny náklad – 350 mobilných postelí pre presídlencov, ktorí boli nútení utiecť pred vojnou a dočasné útočisko našli v Užhorode. Je veľmi dojemné, ako sa vaša krajina, vaši občania spájajú, aby pomohli ukrajinskému národu, ukrajinským vojakom - obrancom. Mesto Užhorod u seba prijalo už vyše 70 000 nútených presídlencov. Vďaka vašej humanitárnej pomoci sme mohli ubytovať všetkých, ktorí to potrebovali, poskytnúť im nevyhnutné veci a potraviny. Veľmi si ceníme vašu pomoc a nikdy na ňu nezabudneme,“ napísal primátor mesta Užhorod Bohdan Andrijiv.

Zdroj: vskratke.sk

U. S. Steel darovalo mestu 150 rozkladacích postelí, putovali na Ukrajinu - v skratKE

 

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...