Vyhľadávanie:

Podpísali KZVS hutnícku

Podpísali KZVS hutnícku

Prezident Zväzu hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie Slovenskej republiky Vladimír Jacko podpísal včera, 6. júla 2011, na pôde U. S. Steel Košice s predsedom Rady Odborového zväzu KOVO Emilom Machynom a viceprezidentom Nezávislých kresťanských odborov Slovenska Zväz KOVO-METAL Milanom Tóthom Kolektívnu zmluvu vyššieho stupňa. Kolektívna zmluva pokrýva 13 hutníckych podnikateľských subjektov, členských organizácií ZHŤPaG SR.

Zástupcovia oboch strán vyzdvihli korektnosť pri vyjednávaniach i snahu dospieť k najlepšej dohode čo najskôr.

Zmluva upravuje pracovné a mzdové podmienky zamestnancov v hutníctve. Ako uviedol hlavný vyjednávač za stranu zamestnávateľov Martin Pitorák, aj keď v hutníckych a strojárskych podnikoch po kríze badať pomalé oživovanie, v hospodárskych výsledkoch sa ešte neodráža a tak mzdové očakávania zamestnancov nie sú naplnené. Podniky, na ktoré sa kolektívna zmluva vzťahuje, zvýšia náklady na pracovnú silu minimálne o 28 eur oproti roku 2010.

Ostatné dohodnuté záväzky v oblasti sociálnej a pracovno-právnej tvoria rámec, ktorý sa v podnikových kolektívnych zmluvách nemôže znížiť. Tým sa zabezpečuje základ pre vyjednávanie na podnikovej úrovni. Zmluva nadobudla účinnosť dňom podpisu zmluvnými stranami a uzatvára sa na obdobie od 1. 6. 2011 do 31. marca 2012.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...