Vyhľadávanie:

Podujatia vo Východoslovenskej galérii

Podujatia vo Východoslovenskej galérii

V Košiciach vystavuje Viktor Frešo

CONNECTION. Pod týmto názvom sa od včera, 17. januára 2012, vo Východoslovenskej galérii v Košiciach prezentuje slovenský výtvarník Viktor Frešo. "Monografická výstava Connection, výtvarníka, hudobníka a egoartistu Viktora Freša predstavuje novopečené, ešte čerstvo chrumkavé diela. Tentoraz Viktor premiérovo predstavuje súbor kompozícií, súsoší, súhvezdí, asambláží a množín, ktoré priamo nadväzujú na jeho sólové skulpturálne objekty, ktorými sa suverénne zaradil medzi popredných slovenských a stredoeurópskych umelcov," uviedla kurátorka Zuzana Pacáková. Viktor Frešo (1974) študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a pražskej Akadémii výtvarných umení. Výstava je otvorená do 2. 3. 2012.

Papier kole

Papier kole - výstava českej a slovenskej koláže XX. a XXI. storočia. Expozícia zhromažď je okolo 250 prác od 61 autorov, ako sú napríklad Jindřich Štýrský, Toyen, Adolf Hofmeister, Rudolf Fabry, Albert Marenčin, Jiří Kolář, Jarmila Čihánková, Alojz Klimo, Adam Szentpétery, František Blažo, Jozef Jankovič, Květa Pacovská, Juraj Bartusz, Vladimír Popovič, Rudolf Sikora, Marián Meško, Patrik Kovačovský, Miloš Kopták, Martin Derner či Marko Blažo. Výstava je otvorená do 27. 2. 2012 každý deň, okrem pondelka.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...