KONTAKT  |    _eng _sk

Pohár prezidenta U. S. Steel Košice putoval do Maďarska
           Pridané: 28.06.2004
Autor: Zuzana KOTTLEROVÁ, Foto: Miloslav BARTOŠ
Kategória: 26/2004
Balloon Cup

Uplynulý víkend v meste ozdobilo podujatie, ktoré rok čo rok priláka stovky Košičanov. Ani občasná nepriazeň počasia nemohla pokaziť 11. ročník balónovej fiesty pod názvom U. S. Steel Balloon Cup. Farebné balóny sa prvýkrát vzniesli na oblohu vo štvrtok ráno.

Krásny pohľad na ich nafukovanie a spoločný štart sa divákom v centre mesta naskytol aj vo večerných hodinách. Plány s piatkovým bohatým programom organizátorom prekazil dážď, no nadšenci lietania, ani diváci, o nič neprišli. Lety, súťaže i všetky sprievodné podujatia sa uskutočnili v sobotu. Po krátkom daždi, v sprievode farebnej dúhy, napokon balóny na oblohu večer vzlietli.

Cena, ktorú spoločnosť U. S. Steel Košice venovala do súťaže, Prezidentská líška, putovala k susedom do Maďarska. Odniesla si ju posádka Szaba Rácza Mihalyho, medzi balónistami známeho ako Miška báči. Miška báči je najstarším účastníkom balónovej fiesty a do Košíc vracia pravidelne. Svoju trofej prevzal z rúk viceprezidenta pre personalistiku a organizáciu Martina Pitoráka a viceprezidenta pre výrobu Scotta C. Papea.

Atrakciou medzi divákmi bolo žrebovanie o let balónom. Žrebovalo sa v piatok a v sobotu. Víťaz prvého žrebovania má už svoj let za sebou. Výhercu toho sobotňajšieho pohľad z vtáčej perspektívy ešte len čaká.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu