KONTAKT  |    _eng _sk

Policajtom na Alpinke pomôže len Porsche
           Pridané: 28.07.2008
Autor: Pavol VOJTAŠKO
Kategória: 30/2008

Časy, keď policajti naháňali pirátov ciest žigulákmi či volgami, sú už neúprosne za nami. Vozový park polície sa z roka na rok vynovuje a tak nie je nič prekvapujúce, keď i v rukách košických ochrancov zákona sa objavujú nové bavoráky, volkswageny, či kie. Pravda, i na druhom brehu zákona motorový park nezaostáva a takzvaným autičkárom často pribúdajú nové "športiaky", neraz i továrensky upravené pre väčšiu rýchlosť. Merače rýchlosti, ktoré v súčasnosti používa polícia, sú mnohokrát nedostatočné a to nahráva predovšetkým exhibicionistom na rýchlych motorkách.

Ak zatúžite vidieť "rýchlostné preteky", stačí zájsť neďaleko Košíc na Alpinku. Sťažností chatárov a turistov, ale i motoristov na motocyklových pretekárov na Alpinke pribúda, no nevedia si s nimi rady ani policajti. Technicky ich zamerať je takmer nemožné a kým sú policajti na tomto úseku, motorkári vyčkávajú.

Policajná hliadka, ktorú sme zastihli v týchto miestach v nedávnych víkendových dňoch, len bezmocne vykonávala bežné bezpečnostné kontroly.

Zrejme by pomohlo len rýchle Porsche, ktorým by muži zákona hliadkovali na tomto úseku, ale i na diaľniciach. Policajnej stíhačke - upravenému Porsche Carerra S (ktoré v menšom počte používa nemecká polícia) by sotva niekto unikol. Jeho plochý 3,8-litrový motor s protibežnými piestami dáva totiž výkon 370 koní a dvojmiestne vozidlo s aerodynamickými spojlermi vďaka nemu zrýchľuje z 0 na 100 km/h za 4,8 sekúnd a dosiahne rýchlosť takmer 300 km za hodinu. Dosť na to, aby ľahko dobehlo každého, kto si z ciest robí autodrom.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...