KONTAKT  |    _eng _sk

Pomoc, ktorá sa obciam veľmi zíde
           Pridané: 19.10.2016
Autor: -c-
Kategória: 21/2016

Spoločnosť U. S. Steel Košice vychádza samosprávam v ústrety

Máme dobrú správu, ktorá obce v Košickom i Prešovskom kraji určite poteší. Pomoc spoločnosti U. S. Steel Košice spočívajúca v dodávkach umelého hutného kameniva z vysokopecnej trosky vrátane dopravy za symbolickú cenu, pokračuje aj v tomto roku. Rozvojové projekty v dedinách, mestských častiach, ale aj občianskych združeniach sa môžu opäť ľahšie rozbehnúť. Bez finančného zaťažovania rozpočtov i samotného životného prostredia.

„Umelé hutné kamenivo z vysokopecnej trosky disponuje všetkými potrebnými  certifikátmi a vyhláseniami o parametroch. Uplatnenie nachádza najmä v stavebníctve a cementárskom priemysle, veľmi dobre poslúži ako náhrada prírodných kameňov a štrkov pri  výstavbe ciest i diaľnic a realizácii rozvojových akcií v obciach, napríklad pri budovaní  miestnych komunikácií, chodníkov, parkovísk, ihrísk, či športovísk,“ uviedla riaditeľka nákupu surovín pre výrobu ocele a predaj vedľajších výrobkov Marta Valentínová. „Aj preto sa vedenie spoločnosti U. S. Steel Košice rozhodlo dodávkami umelého kameniva za symbolickú cenu opätovne podporiť  obecné samosprávy. Akcia sa začala 1. októbra a potrvá do 31. decembra 2016.“

Záujem je podľa očakávania skutočne veľký. Prvé tony umelého hutného kameniva z vysokopecnej trosky rôznych frakcií už putovali k prvým odberateľom, ďalšie objednávky čakajú na vybavenie.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu