Vyhľadávanie:

Pomoc na hrade i ekovýchovné centrum

Pomoc na hrade i ekovýchovné centrum

Prečo sa hutníci zapojili do grantaového programu Spoločne pre región (4)

Využili príležitosť a zapojili sa do druhého ročníka grantového programu spoločnosti U. S. Steel Košice a Karpatskej nadácie Spoločne pre región. Prečo, na čo sú zamerané ich projekty? Oslovili sme ďalších zamestnancov firmy

Jozef BREZA, DZ Oceliareň

Chceme vytvoriť romantické mestečko pre mládež uprostred zrúcaniny hradu s ponukou dobrovoľníckej práce na hrade a sprievodcovskej služby pre turistov. Mojím cieľom je pomôcť mládeži, konkrétne skautom, ktorí svoj čas prežívajú netradične. Inak ako väčšina ich rovesníkov, ktorí sa nudia a nie sú ochotní vynaložiť žiadnu námahu na to, aby tento stav zmenili. Snaha skautov, aj vďaka grantovému programu Spoločne pre región, prináša mnohonásobné ovocie. A s ním aj formovanie osobnosti mladého človeka pri namáhavej práci v skromných dobových podmienkach, v dobrom kolektíve bez alkoholu, či iných metiel ľudstva, s úmyslom zanechať po sebe prácu, ktorá pomôže iným. Iným pomôže spoznať kus krásnej histórie v nádhernej prírode i samotnú jedinečnosť kultúrnej pamiatky, ktorú nám zanechali naši predkovia a o ktorú sa zatiaľ nepostaral, z rôznych príčin, nikto.
V skratke by som to zhrnul možno takto: vysoko si vážim a som skutočne hrdý na ľudí, čo chcú a vedia pomôcť regiónu, v ktorom žijú. Ďakujem, určite nielen svojím menom každému, kto sa podieľal na tom, aby niečo tak šľachetné mohlo vzniknúť tak blízko nás.

Michal LAZAROVSKÝ, DZ Expedícia

Grantový program našej firmy a Karpatskej nadácie Spoločne pre región vnímam ako podanie pomocnej ruky neziskovým organizáciám na vytváranie krajšej a kvalitnejšej symbiózy človeka s prírodou, športom, kultúrou a podobne. Práve pre túto symbiózu som sa zapojil spoločne s ľuďmi z mimovládnej neziskovej organizácie Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko do programu košickej oceliarne.
Cieľom projektu je vybudovať AVESCENTRUM - ekovýchovné centrum vtáčieho raja, ktoré bude slúžiť na environmentálnu výchovu a propagáciu ochrany mokradí na Chránenom vtáčom území Senianske rybníky. Naším zámerom je osloviť hlavne mládež.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...