KONTAKT  |    _eng _sk

Postupujúci finalisti to nemali ľahké
           Pridané: 07.02.2005
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 06/2005

V hokejovom olympijskom turnaji sme videli dramatické semifinálové súboje

V piatok 4. februára sa na ľade zimného štadióna v Čermeli odohrali dve semifinálové stretnutia ZHD - Vedenie a Vysoké pece - SVa. Už samotná účasť mužstva Hutníckej druhovýroby v semifinále, do ktorého postúpila z prvého miesta A skupiny, bola príjemným prekvapením. Aj keď ďalší traja semifinalisti už s postupom medzi kvarteto najlepších mali z minulosti svoje skúsenosti, šance na postup do finále sa v kuloároch dávali práve hokejistom ZHD. Napokon im v súboji s Vedením postup ušiel o vlások a o druhom postupujúcom medzi VP a SVa sa rozhodlo až po trestných strieľaniach. V boji o bronzové medaily budú v utorok 15. februára o 18.30 h. bojovať Hutnícka druhovýroba - Studená valcovňa a vo finále o 20.15 h. sa v boji o titul stretnú Vysoké pece s Vedením.

Semifinále

Hutnícka druhovýroba - Vedenie 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Zápas začali aktívnejšie domáci, ktorí mohutne povzbudzovaní svojimi najvernejšími fanúšikmi boli bližšie ku gólu, lenže v koncovke sa im nedarilo. Na druhej strane hostia hrali o niečo opatrnejšie a vsadili na rýchle protiútoky. V 6. minúte im taktika vyšla, keď nikým nekrytý Kováč otvoril skóre 0:1. Netrvalo dlho a kým sa domáci z tohto úderu spamätávali, hostia udreli po druhý raz. Presnou strelou Veliký zvýšil vedenie hostí, čo mužstvo na chvíľu upokojilo. Až natoľko, že v snahe zvýšiť svoj náskok zabudli na zadné dvierka a snaživí domáci ich za to potrestali. Najlepší kanonier ZHD N. Ogurčák využil zaváhanie obrany súpera a znížil na 1:2.
Hokejisti Hutníckej druhovýroby v druhej časti stretnutia prevzali iniciatívu, častejšie zamestnávali brankára hostí a výsledkom ich tlaku bol vyrovnávajúci gól z hokejky Maňkoša. O všetkom sa rozhodlo až v záverečnej tretine. Obidve mužstvá zvýšili aktivitu a útoky sa striedali na obidvoch stranách. O postupe hostí rozhodla vydarená strela Velikého, ktorý strelil svoj druhý gól v zápase. V závere mali ešte šance domáci hráči N. Ogurčák, Maňkoš i Cmoriak, ale brankára Majorošiho sa im nepodarilo prekonať.

Vysoké pece - Studená valcovňa 2:2 (1:0, 0:2, 1:0), na trestné strieľania 2:1
Zápas dvoch vlaňajších finalistov sa skončil tým istým výsledkom ako vlani 2:2, lenže vtedy na trestné strieľania vyhrali vysokopeciari 2:0. Teraz si po podobnom scenári vybojovali postup do finále. Blízko k postupu mali hostia z SVa, tí sa však museli uspokojiť s tým, že budú bojovať už len o bronzovú medailu. Hostia prekvapili domácich rýchlosťou i priamym ťahom na bránku, ale v koncovke im to nevychádzalo. Gólové šance Srnku, Hrabčáka i Žáka gólman vysokopeciarov Dragan hravo zlikvidoval. Domáci hru postupne vyrovnali a v 10. minúte sa zásluhou strely Fediča dostali do vedenia. Hostí to vyburcovalo v druhej tretine k ešte väčšej ofenzíve a výsledkom ich tlaku bol vyrovnávajúci gól, ktorý strelil Bačo.
Valcovači naďalej trpezlivo napádali hráčov domácich už v ich obrannej tretine a vyplatilo sa im to. V 13. minúte vykorčuľoval až k mantinelu za pukom brankár Dragan, puk dobre nezasiahol a Hrabčák do prázdnej bránky dostal svojich do vedenia. Domáci však ani po tomto góle nerezignovali a keď sa už zdalo, že dôjde k prekvapeniu, domáci hráč Ondrejčo tvrdou strelou vyrovnal. Tréneri po zápase nominovali piatich hráčov, ktorí mali rozhodnúť o postupe svojho tímu v trestných strieľaniach. Začínali domáci a ich hráč Jabcon bol úspešný 1:0. Po ňom Bačo (SVa), Petrovičová (VP), ani Franc mladší (SVa) nedali. Ďalší v poradí Ondrejčo (VP) mieril presne a zvýšil na 2:0. Potom Žák (SVa) a Kelemeš (VP) nedali, ale Hrabčák (SVa) znížil na 2:1. A keď ani Fedič (VP) a posledný Srnka (SVa) neboli úspešní, postúpili vysokopeciari.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...