Vyhľadávanie:

Potulka Čermeľskou dolinou

Potulka Čermeľskou dolinou

Ešte stále tu máme lyžiarsku sezónu, tak sa teda vyberieme netradičnou cestou do ďalšieho lyžiarskeho strediska – na Jahodnú.

Od chaty Alpínka z konečnej zastávky autobusu č. 14 sa vyberieme po asfaltovej ceste a modrej značke. Za golfovým ihriskom na mostíku odbočíme doľava popri potôčiku, kde je cesta vyznačená žltou značkou. Stojí tu niekoľko chát a pri nich je cez potok malá hať, na ktorej je v zime krásna ľadová výzdoba. Pokračujeme po žltej značke. Lesná cesta sa postupne zužuje a nakoniec kráčame po strmom lesnom chodníku pomedzi stromy mladého lesa. Naskytajú sa nám občasné výhľady do Čermeľského údolia a tu si uvedomíme, aké krásne a rozľahlé lesy obklopujú naše mesto. Jediným nepríjemným miestom je asfaltová cesta na Jahodnú, cez ktorú musíme opatrne prejsť a ďalej pokračujeme lesným chodníkom a pri kríži sa pripojíme k zelenej značke vedúcej po prístupovej asfaltke na Jahodnú. Chvíľu kráčame po ceste a po pripojení červenej značky môžeme použiť chodník vedúci v lese po ľavej strane cesty a dostaneme sa priamo na parkovisko, ktoré je pod čajovňou lyžiarskeho strediska Jahodná.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...