Povinné víťazstvo sa nerodilo ľahko

Len tesné víťazstvo 2:1 dokázali vybojovať na domácom ľade hokejisti HC Košice nad hráčmi HK Orange, pričom to boli práve mladí reprezentanti, kto už v úvodnej tretine niekoľkokrát ohrozil bránku niekoľkonásobného majstra.

Mladíci z HK Orange sa predviedli už v úvodnej tretine aktívnou útočnou hrou a podarilo sa im vypracovať si niekoľko dobrých príležitostí. Nakoniec však skončili strelou mimo bránu alebo úspešným zákrokom domáceho brankára Lundströma. V druhom dejstve sa hra vyrovnala. Domácich priaznivcov navyše potešili šťastné góly z hokejky Šoltésa a Baču. Posledná tretina sa už dohrávala bez väčšieho nasadenia domácich hokejistov, ktorých na hneď druhý deň čakal ďalší zápas. Hráčom HK Orange sa tak dve minúty pred koncom podarilo znížiť stav na 2:1 zásluhou presného zásahu  reprezentanta dvadsiatky Smolku.

V domácom prostredí sa hráči Košíc najbližšie predvedú 20. októbra o 17.30 hodine proti majstrovi z Banskej Bystrice.

Extraligovému zápasu predchádzala malá slávnosť. Ešte pred úvodným vhadzovaním ocenili najlepších mládežníkov z domáceho klubu za mesiac september. Najlepším kadetom bol v uplynulom mesiaci Lukáš Kaža, ako najlepší dorastenec bol vyhodnotený Samuel Nagy a najlepším juniorom bol Tomáš Tkáčik. Pamätné plakety hráčom odovzdali prezident klubu Július Lang a konateľ HC Košice Rastislav Rusič.

HC Košice - HK Orange 20 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Góly a asistencie: 27. Šoltés (Pacan, Lundström), 40. Bača (Kafka, Hovorka) - 58. Smolka (Zeleňák, Bjalončík)

Vylúčení: 3:3 na dve min., presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik, Orolin - Korba, Smrek, 2401 divákov

HC Košice: Lundström (Habal) – Čížek, Pulli, Bača, Kessel, Šedivý, Dudáš, Matejka, Koch – Kafka, Hovorka, Jenčík – Klíma, Pacan, Koyš – Šoltés, Boltun, Suja – Petráš, Vrábeľ, Novotný

HK Orange 20: Durný – Hedera, Fereta, Švarc, Dlapka, Kuna, Zeleňák, Hílek, Krempaský – Jaško, Kundrik, Mesaroš – Vašaš, Čacho, Vybiral – Musliu, Tamáši, Bjalončík – Smolka, Václav, Marcinek