KONTAKT  |    _eng _sk

Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
           Pridané: 15.03.2021
Autor: U. S. Steel Košice
Kategória: Aktuality

Košice, 15. marec 2021- Hutnícka spoločnosť U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia zverejnili úspešné projekty v 14. ročníku grantového programu Spoločne pre región. Vďaka finančnej podpore sa aj tento rok zrealizuje šesť zmysluplných projektov v prospech detí, bezpečnosti a životného prostredia na východe Slovenska.

Protipandemické opatrenia výrazne ovplyvnili životný štýl väčšiny obyvateľov Slovenska. Práca z domu, absencia spoločenských udalostí, či obmedzené cestovanie spôsobili, že ľudia trávia oveľa viac času v prírode a vo svojom okolí. Mnohí sa začali intenzívnejšie zaujímať o svoje  prostredie. Zvýšený záujem potvrdzuje aj nárast žiadateľov o podporu komunitných projektov v rôznych dotačných schémach. Do grantového programu Spoločne pre región sa v aktuálnom ročníku prihlásilo 31 žiadateľov. Program dlhodobo podporuje aktívne neziskové organizácie a miestne samosprávy z košického a prešovského kraja.

Špecifickou črtou grantového programu Spoločne pre región je aktívne zapojenie zamestnancov USSK a jej dcérskych spoločností. V zaslaných projektoch sa rôznou formou vo svojom voľnom čase angažuje 70 zamestnancov. To oceňuje aj prezident U. S. Steel Košice Jim Bruno: „Nielen stabilná firma, ale najmä vzdelaní, pracovití a aktívni ľudia sú hnacím motorom pre rozvoj tohto regiónu. Počas pandémie sme pomáhali prioritne zdravotníckym zariadeniam a ohrozeným skupinám obyvateľov. Sme radi, že cez granty Spoločne pre región bude teraz naša finančná injekcia generovať novú energiu a hodnoty aj v ďalších oblastiach života.“

Dvaja oceliari z občianskeho združenia Castrum Thorna sa stanú aj hradnými murármi na Turnianskom hrade, kde spolu s ďalšími dobrovoľníkmi pomôžu zreštaurovať delovú baštu a zvýšiť tak bezpečnosť návštevníkov. Na realizácii sa budú podieľať aj návštevníci hradu, pre ktorých sa stala výpomoc s nosením stavebného materiálu na hrad zaujímavým spestrením výletu.  Detská železnica Košice prinesie svojim návštevníkom vďaka novému trenažéru zážitok z jazdy vlakom z kabíny rušňovodiča. Občianske združenie Horúci tím vytvorí Montessori dielničky a výrazne tak pomôže vo vývoji znevýhodneným deťom z obce Abranovce. V obci Hýľov sa spojí komunita a vybuduje novú oddychovú zónu, kde budú môcť obyvatelia i turisti lepšie spoznať historické a prírodné zaujímavosti regiónu. Vďaka podpore z programu pripraví občianske združenie Detičky lastovičky sériu aktivít na inklúziu detí so znevýhodnením. Pomocou spoločne strávených chvíľ, spoločnej hry a spoločných aktivít sa pokúsia naučiť deti, že konanie dobra a hlavne dobra v prospech kamarátov, ktorí sú inak obdarení, je niečo výnimočné. Zaujímavé plány majú aj dobrovoľníci z občianskeho združenia Save the nature by Čivas, ktorí sa chystajú likvidovať čierne skládky, čistiť potoky a turistické chodníky najmä v okrese Košice-okolie.

Partnerom U. S. Steel Košice a administrátorom programu je už štrnásť rokov Karpatská nadácia. Za ten čas spoločne podporili 119 organizácií sumou 294 400 EUR.

Mať v týchto ťažkých časoch spoľahlivého partnera, s ktorým môžete pomáhať regiónu a podporovať dobré veci, je privilégium. Súčasne je pre nás skvelé vidieť, že sa ľudia aj v dnešných dňoch pri rôznych obmedzeniach venujú svojmu okoliu a pomáhajú ostatným” povedala Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie. „Veríme, že naše  partnerstvo s U. S. Steel Košice prinesie tomuto regiónu ešte veľa dobra a pomoci.”

Zoznam podporených organizácií a projektov:

  • Občianske združenie Castrum Thorna (Turňa nad Bodvou ) - Bezpečný bastión - 2 296 EUR
  • Detská železnica Košice, o. z. (Košice) - Detská železnica bezpečná pre všetkých - 2 296 EUR
  • Horúci tím (Abránovce) - Montessori dielničky pre znevýhodnené deti - 1 570 EUR
  • Obec Hýľov (Hýľov) - Kaštieľna oáza plná pokladov - 2 296 EUR
  • Detičky lastovičky (Medzilaborce) - Spoločné chvíle - 2 296 EUR
  • Save Nature by Čivas (Veľká Ida) - Upracme svoje okolie - 2 246 EUR

- KONIEC -

Ďalšie informácie poskytne:

Ján Bača, hovorca    
U. S. Steel Košice      
tel.: +421 55 673 4618  
jbaca@sk.uss.com     

Ján Melikant, PR a komunikácia
Karpatská nadácia
tel.:+ 421 905 881 359
jan.melikant@karpatskanadacia.sk

O partneroch programu:

U. S. Steel Košice, s.r.o. je najväčšia hutnícka spoločnosť na Slovensku a zároveň popredný firemný partner a zodpovedný komunitný sused podporujúci rozvoj regiónu, v ktorom žijú jeho partneri a zamestnanci. Od svojho založenia v roku 2000 prispel viac než 48 miliónov EUR na podporu detských a mládežníckych aktivít, zdravotnej starostlivosti, kultúry, športu, environmentálnych a vzdelávacích programov či projektov zaoberajúcich sa zvyšovaním bezpečnosti pri práci i v každodennom živote. U. S. Steel Košice podporuje svojich aktívnych zamestnancov, váži si ich štedrosť pri firemných zbierkach na charitatívne účely a rozvíja ich dobrovoľnícku prácu v prospech komunity. Viac informácií na www.usske.sk

 

Karpatská nadácia podporuje východné Slovensko už 26 rokov a počas svojej existencie podporila viac ako tisíc projektov sumou takmer 3 milióny EUR. Poslaním Karpatskej nadácie je viesť ľudí a organizácie k zodpovednosti za seba, komunitu, región a budúcnosť. Od svojho založenia poskytuje finančnú podporu, vzdelávanie a poradenstvo pre aktívnych ľudí a neziskové organizácie v záujme zlepšovania života na východnom Slovensku. Karpatská nadácia tiež podporuje a prináša inovatívne programy neformálneho vzdelávania, aby umožnila ľuďom na východnom Slovensku viesť úspešný a plnohodnotný život. Viac informácií na: www.karpatskanadacia.sk

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...