KONTAKT  |    _eng _sk

Poznáme víťazov
           Pridané: 05.07.2010
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 14/2010

Skončil sa ďalší ročník Školskej športovej ligy

Pritiahnuť mládež k pravidelnému pohybu, organizovaním športovej činnosti preventívne pôsobiť proti drogám a potulovaniu sa detí po uliciach, hľadať talenty, ktoré ostali z rôznych dôvodov, napríklad nedostatku finančných prostriedkov rodičov, nepovšimnuté, je hlavným cieľom Školskej športovej ligy. Jej v poradí už štvrtý ročník pripravilo oddelenie školstva Magistrátu mesta Košice (MMK)v spolupráci s Občianskym združením ŠK Šport pre všetkých.

"Súťaží v dvanástich športoch - atletike, badmintone, bowlingu, inline korčuľovaní, plávaní, floorballe, futbale, futsale, stolnom tenise, športovej streľbe a volejbale sa deti zúčastňovali pravidelne od pondelka do piatku vždy po vyučovaní," informoval Ivan Šulek z referátu športu a mládeže MMK. "V tomto roku mesto na školskú športovú ligu, do ktorej sa zapojilo dovedna 3 560 chlapcov a dievčat, vyčlenilo 20 tisíc eur. Tento projekt chceme v budúcnosti naďalej rozvíjať a dať mu celoslovenský i medzinárodný rozmer," konštatoval.

V pondelok, 28. júna, sa na Hlavnej ulici v Košiciach, na priestranstve pri archeologickom komplexe Dolná brána, uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie podujatia. I za účasti hlavných partnerov projektu, spoločnosť U. S. Steel Košice zastupoval viceprezident pre ľudské zdroje Martin Pitorák, si najlepší športovci ligy a najlepšie školy v jednotlivých športoch prevzali ocenenia. Celkovým víťazom Školskej športovej ligy 2009/2010 sa stala Základná škola na Trebišovskej ulici, druhá priečka patrí ZŠ Belehradská a tretia ZŠ na Krosnianskej.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu