Vyhľadávanie:

Poznáme víťazov

Poznáme víťazov

Skončil sa ďalší ročník Školskej športovej ligy

Pritiahnuť mládež k pravidelnému pohybu, organizovaním športovej činnosti preventívne pôsobiť proti drogám a potulovaniu sa detí po uliciach, hľadať talenty, ktoré ostali z rôznych dôvodov, napríklad nedostatku finančných prostriedkov rodičov, nepovšimnuté, je hlavným cieľom Školskej športovej ligy. Jej v poradí už štvrtý ročník pripravilo oddelenie školstva Magistrátu mesta Košice (MMK)v spolupráci s Občianskym združením ŠK Šport pre všetkých.

"Súťaží v dvanástich športoch - atletike, badmintone, bowlingu, inline korčuľovaní, plávaní, floorballe, futbale, futsale, stolnom tenise, športovej streľbe a volejbale sa deti zúčastňovali pravidelne od pondelka do piatku vždy po vyučovaní," informoval Ivan Šulek z referátu športu a mládeže MMK. "V tomto roku mesto na školskú športovú ligu, do ktorej sa zapojilo dovedna 3 560 chlapcov a dievčat, vyčlenilo 20 tisíc eur. Tento projekt chceme v budúcnosti naďalej rozvíjať a dať mu celoslovenský i medzinárodný rozmer," konštatoval.

V pondelok, 28. júna, sa na Hlavnej ulici v Košiciach, na priestranstve pri archeologickom komplexe Dolná brána, uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie podujatia. I za účasti hlavných partnerov projektu, spoločnosť U. S. Steel Košice zastupoval viceprezident pre ľudské zdroje Martin Pitorák, si najlepší športovci ligy a najlepšie školy v jednotlivých športoch prevzali ocenenia. Celkovým víťazom Školskej športovej ligy 2009/2010 sa stala Základná škola na Trebišovskej ulici, druhá priečka patrí ZŠ Belehradská a tretia ZŠ na Krosnianskej.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...