Vyhľadávanie:

Prechádzku podvečernou ZOO si užili malí i veľkí

Prechádzku podvečernou ZOO si užili malí i veľkí

Rodiny z projektu Sme s vami v pravý čas na výlete

Rodiny z projektu Sme s vami v pravý čas sme v utorok 4. augusta pozvali na podvečernú prechádzku v ZOO Košice. Pozvanie prijali rodiny  Vratislava Vámoša, Márie Čirovej, Róberta Andrášiho, Ladislava Baloga a Jozefa Boritáša. Letné horúčavy našťastie pominuli, a tak bol výlet skutočne veľmi príjemný.

Sprievodcu po ZOO robil Josef Kindl, ktorý svojim rozprávaním o zvieratách a ich živote zaujal všetkých. Môžu sa vo voľnej prírode stretnúť lev a tiger? Tučniak a tuleň? Prečo má lev hrivu? Ako dlho lev spí? Čím sa živia hady? Takéto a podobné otázky kládol počas svojho výkladu a deti sa snažili odpovedať horlivo ako v škole.

Pristavili sme sa pri tuleňoch, levici, leopardovi, ťavách... Josef Kindl vylákal na svrčky hodené do ohrady zo svojho domčeka aj surikaty.

„Prechádzka v ZOO sa mi veľmi páči, aj to, čo nám hovorí sprievodca,“ povedala Petra Boritášová. Najviac sa tešila na tučniakov a spolu s ňou aj ostatné deti. Miško Čiro celý čas hovoril iba o hadoch a veľmi chcel nejakého vidieť na vlastné oči. Napokon mal príležitosť, pretože náš výborný sprievodca zorganizoval „stretnutie“ a fotenie s pytónom. To už Miškovi nebolo všetko jedno, ale napokon nabral odvahu a s pytónom sa ako prvý aj odfotil. Dokonca presvedčil aj svoju mamu, ktorá aj keď nevyzerala nadšene, rýchle zapózovanie napokon zvládla. Naopak, fotenie s pytónom si užila  celá rodinka Boritášovcov.

Súčasťou prechádzky bolo aj malé občerstvenie na terase U medveďa, počas ktorého sa najmä dospelí zaujímali o život medveďov vo voľnej prírode na Slovensku a o to, čo robiť, keď nejakého v lese stretneme.

Pomalý návrat k vstupnej bráne v podvečernom tichu a prázdnej ZOO, zastávky pri opiciach, fotenie páva, ktorý sa voľne prechádza vo vstupnej časti ZOO, dali príjemnú bodku za pekným výletom. „Bolo super, veľmi dobre sme sa prešli a dozvedeli sme sa aj kopec zaujímavých vecí,“ jednotne zhodnotili výlet všetci jeho účastníci.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...