KONTAKT  |    _eng _sk

Premiéra sa im vydarila
           Pridané: 25.09.2006
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 38/2006

Včera sa naši stretli s Popradom

V utorok 12. septembra sa zápasmi úvodného kola začal nový ročník hokejovej extraligy sezóny 2006/2007. Lepšiu premiéru si Košičania ani nevedeli predstaviť. A to vonku i doma. Najprv na ľade súpera v Trenčíne zaslúžene vyhrali a získali tri body, na domácom ľade v piatok deklasovali súpera z Liptova, ktorý bol zrelý na desiatku. I napriek tomu, že naši nevyhrali v 2. kole v Steel Aréne dvojciferne, hráči i diváci boli spokojní, veď videli spolu 12 gólov, a to sa hocikedy nestáva.

Momentom tohto zápasu bol určite šokujúci úvod, veď prvý gól strelili naši hokejisti už v deviatej sekunde, ale o 12 sekúnd na to hostia vyrovnali. Dva zlepené góly sa zrodili aj vo 4. minúte, kedy domáci sa najprv dostali po druhý raz do vedenia, no o 24 sekúnd bolo opäť vyrovnané. Do trinástej minúty videli fanúšikovia v košickej Steel Aréne spolu 6 gólov a hráči pritom veľa šancí pozahadzovali. Z máloktorého hráča domáceho tímu sršalo toľko energie, chuti do hry i radosti z nej, ako z Miroslava Laža. Bol nielen autorom dvoch gólov a aj veľmi blízko ku hetriku.

Po týchto dvoch vydarených stretnutiach narazil náš dobre rozbehnutý stroj na dve ťažké prekážky. V nedeľu na Slovane a včera doma proti Popradu. Košičania po prvý raz zostali pred hradbami súpera v Bratislave, kde podľahli Slovanu. I napriek prehre hrali zverenci trénera J. Šterbáka dobre, no nevyhli sa niektorým zaváhaniam, a to domáci využili vo svoj prospech. Nič však nie je stratené, extraliga iba naberá obrátky a už v nej rezonujú dva momenty.

Vedúci Slovan je ako jediný zatiaľ bez prehry a má plný počet bodov, na druhej strane vlaňajší majster zo Žiliny je na chvoste tabuľky bez bodu. Naši hrali včera doma s Popradom, potom sa dvakrát predstavia u súperov, a to v piatok v Žiline a v nedeľu v Martine. Doma ich opäť uvidíme až v utorok 26. septembra v súboji so Skalicou.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu