KONTAKT  |    _eng _sk

Premiéra sa im vydarila
           Pridané: 25.09.2006
Autor: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 38/2006

Včera sa naši stretli s Popradom

V utorok 12. septembra sa zápasmi úvodného kola začal nový ročník hokejovej extraligy sezóny 2006/2007. Lepšiu premiéru si Košičania ani nevedeli predstaviť. A to vonku i doma. Najprv na ľade súpera v Trenčíne zaslúžene vyhrali a získali tri body, na domácom ľade v piatok deklasovali súpera z Liptova, ktorý bol zrelý na desiatku. I napriek tomu, že naši nevyhrali v 2. kole v Steel Aréne dvojciferne, hráči i diváci boli spokojní, veď videli spolu 12 gólov, a to sa hocikedy nestáva.

Momentom tohto zápasu bol určite šokujúci úvod, veď prvý gól strelili naši hokejisti už v deviatej sekunde, ale o 12 sekúnd na to hostia vyrovnali. Dva zlepené góly sa zrodili aj vo 4. minúte, kedy domáci sa najprv dostali po druhý raz do vedenia, no o 24 sekúnd bolo opäť vyrovnané. Do trinástej minúty videli fanúšikovia v košickej Steel Aréne spolu 6 gólov a hráči pritom veľa šancí pozahadzovali. Z máloktorého hráča domáceho tímu sršalo toľko energie, chuti do hry i radosti z nej, ako z Miroslava Laža. Bol nielen autorom dvoch gólov a aj veľmi blízko ku hetriku.

Po týchto dvoch vydarených stretnutiach narazil náš dobre rozbehnutý stroj na dve ťažké prekážky. V nedeľu na Slovane a včera doma proti Popradu. Košičania po prvý raz zostali pred hradbami súpera v Bratislave, kde podľahli Slovanu. I napriek prehre hrali zverenci trénera J. Šterbáka dobre, no nevyhli sa niektorým zaváhaniam, a to domáci využili vo svoj prospech. Nič však nie je stratené, extraliga iba naberá obrátky a už v nej rezonujú dva momenty.

Vedúci Slovan je ako jediný zatiaľ bez prehry a má plný počet bodov, na druhej strane vlaňajší majster zo Žiliny je na chvoste tabuľky bez bodu. Naši hrali včera doma s Popradom, potom sa dvakrát predstavia u súperov, a to v piatok v Žiline a v nedeľu v Martine. Doma ich opäť uvidíme až v utorok 26. septembra v súboji so Skalicou.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...