Premiérový ročník majstrovstiev U. S. Steel Košice v bowlingu v znamení veľkého záujmu štartujúcich

Cez víkend sa na štvordráhe Bowling Pubu na sídlisku KVP konali prvé majstrovstvá U. S. Steel Košice v bowlingu. Premiérovou víťazkou sa u žien stala Andrea Sádecká z družstva Predaj - DO, ktorá získala z dvoch hier spolu 305 bodov a u mužov si titul vybojoval Kyle Frascarelli tiež z tímu Automotive súhrnným počtom bodov 556,5 zo štyroch hier.

V kategórii žien súťažilo 15 jednotlivkýň, z ktorých sa na 2. mieste umiestnila Jolana Múdra (Zušľachťovne 2) výkonom 279 b. a 3. miesto si vybojovala Valéria Štofanová (Energetika - Média) so ziskom 229 b. Na ďalších priečkach sa v prvej desiatke umiestnili: 4. Judita Andaházyová (Oceliareň C) 223 b., 5. Romana Babuščáková (Oceliareň B) 219 b., 6. Lucia Petrovičová (Vedenie) 219 b., 7. Angelika Oravcová (VPT) 218 b., 8. Eva Tamasová (Oceliareň B) 210 b., 9. Daniela Vlnková 199 b., 10. Zdenka Šulová 177 b. (obidve Oceliareň E).

Muži to mali o niečo ťažšie, pretože o postup do finále muselo 108 jednotlivcov bojovať najprv v dvoch hrách. Medzi finalistov potom postúpilo 36 hráčov s najlepšími výkonmi a na druhý deň odohrali ďalšie dve hry. Finále bolo veľmi dramatické, po každej hre sa poradie na vedúcich pozíciách často menilo. Šampiónom sa napokon stal už spomínaný K. Frascarelli, ktorý bol po prvých dvoch hrách až na 7. mieste. Lenže v poslednej hre dosiahol rekordných 204 bodov, čo mu zabezpečilo celkové prvenstvo.

Prekvapením šampionátu bol ďalší z amerických manažérov Rob Kopf, ktorý skvelými hodmi dlho viedol a až v posledných hodoch ho predbehol Frascarelli. Striebro teda získal Kopf výkonom 530 bodov a na 3. mieste sa umiestnil Stanislav Šimoňák (úsek viceprezidenta pre ľudské zdroje), ktorý mal na svojom konte 500 bodov. Na ďalších priečkach sa v prvej desiatke umiestnili: 4. Štefan Kinlovič (Zušľachťovne B) 489,5 b., 5. Miroslav Kandrač (TVa) 468,5 b., 6. Peter Varga (Zušľachťovne 1) 468 b., 7. Mikuláš Kuba (Mechanika II.) 460 b., 8. Štefan Spišák (ITES B) 457,5 b., 9. Miroslav Maďar 450 b., 10. Viktor Udodik (obaja Exim I.) 447,5. b.

Je zaujímavé, že iba trom hráčom sa podarilo v jednej hre prekonať hranicu 200 bodov, a to prvým dvom Frascarellimu a Kopfovi, ako aj Mlynaričovi z Mechaniky I., ktorý obsadil v konečnom poradí 16. miesto. Najväčší posun v umiestnení dosiahol Róbert Brožek z VPT, ktorý bol po prvom dni s 265 bodmi na 36. mieste a vo finále sa zlepšil o 22 miest, keď sa v konečnom poradí umiestnil na 14. mieste so ziskom 432,5 b.

V súťaži trojčlenných družstiev si v kategórii žien najlepšie počínalo kombinované družstvo v zložení Andrea Sádecká (Predaj - dosiahla 305 bodov), Angelika Oravcová (VPT - 218 b.) a Beáta Jasemová (Informačné technológie - 155 b.), ktoré získalo titul výkonom 678 bodov. Na 2. mieste skončila so ziskom 655 bodov trojica Jolana Múdra (Zušľachťovne 2 - 279 b.), Valéria Štofanová 229 b. a Ildikó Pochybová (obidve Energetika - Média) 147 b. a 3. miesto so 600 bodmi obsadili Romana Babuščáková (219 b.) a Eva Tamasová (210 b. - obidve Oceliareň B) a Katarína Kendeová (171 b. - Vedenie). Cennú trofej v súťaži mužov si vybojovali so ziskom 916 bodov Stanislav Šimoňák (338 b.), Ivan Lapin (316 b.) a Gabriel Kádár (262 b. - úsek viceprezidenta pre ľudské zdroje). Na 2. mieste s počtom bodov 896 skončilo družstvo z Mechaniky II v zložení Miroslav Kandrač (335 b.), Mikuláš Kuba (298 b.) a Miroslav Gaduš (263 b.). Bronzovú priečku si so ziskom 890 bodov vybojovali hráči béčka Zušľachťovne v zložení Štefan Kinlovič (327 b.), Peter Pasternák (322 b.) a Miroslav Kalina (241 b.).